X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski. "Nie lękajmy się takiego aktu"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 14:00
- Potrzeba wyrazistego poszanowania Bożego prawa, aby stanowione prawo ludzkie nie było ponad nim i nie dochodziło do łamania sumienia człowieka, lekceważenia tego, co etycznie i moralnie dobre - mówił w sobotę przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, biskup opolski Andrzej Czaja. W uroczystościach biorą udział między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
Audio
  • Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się msza św., podczas której ogłoszony został Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. (PR Jedynka)
  • Początek uroczystości w Sanktuarium w Łagiewnikach. Relacja Pawła Pawlicy (IAR)
  • Biskup opolski Andrzej Czaja: utrata wiary idzie w parze z utratą tożsamości (IAR)
  • Biskup opolski Andrzej Czaja: nie jest zadaniem ogłaszać Chrystusa królem (IAR)
Msza św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza z okazji ogłoszenia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Msza św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza z okazji ogłoszenia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i PanaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się msza św., podczas której ogłoszony został Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Bp Czaja podkreślił w homilii, że trzeba by w naszym życiu królował ten, o którym św. Paweł w "Liście do Kolosan" mówił, że jest obrazem Boga niewidzialnego.

Czytaj więcej
1050 chrzest polski 663 artykul.jpg
1050. rocznica Chrztu Polski

- Nie jest naszym zadaniem ogłaszać Chrystusa Królem, lecz uznać Jego panowanie i poddać się Jego Prawu, Jego woli i zbawczej władzy, zawierzyć i poświęcić Mu naszą Ojczyznę i cały naród, nas samych i nasze rodziny – mówił bp Czaja. - Przybyliśmy więc, by ugiąć kolano i wyznać z wiarą, że Jezus jest naszym Królem, Panem i Zbawicielem, a nawet więcej, chcemy Go przyjąć za Króla i Pana - podkreślił.

Jak zauważył, żeby tego dokonać, trzeba podjąć ciągle aktualne wezwanie św. Jana Pawła II z homilii inaugurującej jego pontyfikat: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi! (…)Nie lękajcie się!".

Mszę transmituje Program 1 Polskiego Radia

- Pragniemy dziś świadomie i uroczyście, osobiście i zbiorowo przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pragniemy wyrazić Mu wdzięczność za Jego niezmienną wierność, za miłosierną miłość Jego Serca – powiedział witając wiernych kard. Dziwisz. Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana – podkreślił.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zostanie ogłoszony po mszy św. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego.

Z racji uroczystości, która jest jednocześnie zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy chrztu Polski, prezydent Andrzej Duda podarował sanktuarium ozdobny Ewangeliarz, używany podczas tej liturgii. W Łagiewnikach jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy wiernych. 

Zapraszamy do śledzenia relacji:

14.04

Uroczysta msza w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zakończyła się.

13.55

Arcybiskup Gądecki: Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

13.50

Trwa uroczyste odczytywanie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisława Gądeckiego.

13.32

13.16

13.12

12.59

"Zbawienie nie zaczyna się od wyznania królewskości Chrystusa, ale od naśladowania dzieł miłosierdzia przez które on zrealizował królestwo. Kto spełnia dzieła miłosierdzia pokazuje, że przyjął królowanie Jezusa, bo w swoim sercu zrobił miejsce dla miłosierdzia Boga" - cytatem papieża Franciszka biskup Andrzej Czaja zakończył uroczyste kazanie.

12.55

12.37

Biskup Andrzej Czaja: Nie lękajcie się. Nie trzeba się bać, bo Jezus nie przychodzi jak złodziej - nie zabiera, ale daje, uzdrawia i umacnia.

12:36

Biskup Andrzej Czaja: nie jest naszym zadaniem ogłaszać Chrystusa Królem, lecz uznac jego panowanie i poddać się jego woli. 

12.31

Rozpoczyna się kazanie biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

12.29

12:28

12:20

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się miłosierdzie słowa.

12.15

12.14

Kardynał Stanisław Dziwisz: Niech nas zjednoczy wspólna modlitwa, w której ogarniamy sprawy naszej ojczyzny, ale także całej Europy, szczególnie w miejscach, gdzie cierpi człowiek.

12.12

Kardynał Stanisław Dziwisz: Chcemy zaprosić Chrystusa do naszych serci i naszych rodzin. Nie lękajmy się tego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera tylko nam daje. Jego panowanie wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana.

12.09

Kardynał Stanisław Dziwisz wita sie z uczestnikami uroczystości: pragnimey osobiście przyjąc Jezusa Chrysta za Króla i Pana.

12.00

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rozpoczyna się uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

koz


Zobacz więcej na temat: RELACJA aktualności katolickie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiące wiernych na uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. "Bardzo nam dziś potrzeba Bożego pokoju w sercach"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 14:00
W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczysta msza, po której nastąpiło odczytanie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Mimo deszczu w sanktuarium i na błoniach przed świątynią zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy osób. W uroczystościach wzięli udział między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń