Akcja "Polacy - Rodakom". Wsparcie dla Polonii na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 18:18
Żywność, artykuły chemii gospodarczej, kosmetyki oraz książki z polską literaturą piękną i zabawki dla dzieci - takie dary zbierają wolontariusze akcji "Polacy - Rodakom".
Audio
  • Marian Matkowski z Klubu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Leżajsku opowiada o akcji "Polacy - Rodakom" (IAR)
Akcja Polacy - Rodakom. Wsparcie dla Polonii na Wschodzie
Foto: Pixabay.com

Organizatorem zbiórki dla Polaków z Ukrainy i Białorusi jest Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Leżajsku. Jak powiedział Polskiemu Radiu Rzeszów członek tej organizacji Marian Matkowski, równie ważne, jak pomoc materialna, jest uświadomienie naszym rodakom, że Polska o nich pamięta. A poprzez przekazywanie książek w języku ojczystym - chodzi również o podtrzymywanie polskości.

Wolontariuszami są głównie uczniowie z Leżajska. W ten weekend wolontariuszy akcji "Polacy - Rodakom" można spotkać w kilkunastu sklepach Leżajska i okolicznych miejscowości.

Akcja potrwa do 4 grudnia.

pp/IAR


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Międzynarodowa Konferencja "Państwo Polskie a Polonia"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 20:16
Stworzenie mechanizmów stałego kontaktu państwa polskiego i patriotycznych organizacji polonijnych oraz koordynacji podejmowanych przez nie działań. Oto główny cel Międzynarodowej Konferencji "Państwo Polskie a Polonia", która w dniach 5-6 listopada odbyła się w Warszawie. Podsumowania wydarzenia dokonali Agnieszka Mikołajczyk i Krzysztof Zieliński z Solidarni2010.pl.
rozwiń zwiń