X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warmińsko-mazurskie: internetowy "hejt" powodem samobójstwa gimnazjalistki? Kontrola kuratorium

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 13:47
Wizytatorzy kuratorium oświaty rozpoczęli kontrolę gimnazjum w Giżycku, w którym w ubiegłym tygodniu doszło do próby samobójczej i samobójstwa dwojga uczniów - poinformował dyrektor ełckiej delegatury kuratorium Oświaty w Olsztynie Dariusz Jurczykowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Counselling

Dariusz Jurczykowski powiedział PAP, że dyrektor gimnazjum sama poinformowała kuratorium oświaty o tragicznych zdarzeniach.

- Taka jest procedura, że dyrekcja winna informować o poważnych zdarzeniach, do których dochodzi w szkole - przyznał Jurczykowski i dodał, że w jednym piśmie dyrekcja giżyckiego gimnazjum poinformowała o samobójstwie uczennicy, do którego doszło poza szkołą i próbie samobójczej ucznia, do której doszło kilka dni później już na terenie placówki.

Dariusz Jurczykowski przyznał, że wizytatorzy sprawdzą okoliczności zdarzenia, porozmawiają z dyrekcją i wychowawcami. - Naszą analizę i ewentualne zalecenia pokontrolne przedstawimy w protokole, który powstanie w ciągu tygodnia od zakończenia kontroli - przyznał i dodał, że sama kontrola może trwać dzień lub dwa.

W związku z samobójstwem i próbą samobójczą dwojga gimnazjalistów od piątku w giżyckich gimnazjach trwa akcja dotycząca zahamowania fali tzw. hejtu wśród młodzieży. Jak przyznał w rozmowie z PAP burmistrz miasta Wojciech Iwaszkiewicz, działania są spowodowane tragicznymi zdarzeniami, które być może miały związek z mową nienawiści stosowaną w grupie rówieśniczej - dokładne okoliczności samobójstwa i kolejnych zdarzeń weryfikuje giżycka policja pod nadzorem prokuratury.

Prowadzona w giżyckich gimnazjach akcja antyhejtowa polega m.in. na wskazywaniu konkretnych wpisów uczniów, które są wulgarne i agresywne lub noszą takie znamiona. O wpisach tego typu informowani są rodzice.

Burmistrz miasta rozesłał także do szkół pismo, w którym poprosił, by nauczyciele i wychowawcy przemoc psychiczną wśród uczniów traktowali na równi z przemocą fizyczną.

PAP,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internetowy hejt przenosi się do "realu". Reaguj!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 18:10
Wyśmiewanie i obrażanie rówieśników w internecie to poważny problem. - Często zaczyna się od niewinnego żartu, ale słowa ranią i przemoc może eskalować - mówi Julia Gursztyn z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zobacz… Znikam". Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 10:45
Zorganizowana przez Fundację Zobacz… Jestem kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem samobójstw wśród dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń