X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezesem Stowarzyszenia Endecja został poseł Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 17:59
- Poseł Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz został prezesem Stowarzyszenia Endecja - poinformowano w sobotę podczas pierwszego kongresu stowarzyszenia. Organizacja planuje wybory władz w terenie. W maju ma się odbyć kongres programowy.
Kongres Stowarzyszenia Endecja w Sejmie RP
Kongres Stowarzyszenia Endecja w Sejmie RPFoto: TWITTER.COM/ENDECJA

Przewodniczącym Rady Patronackiej zrzeszającej autorytety wspierające stowarzyszenie będzie publicysta Rafał Ziemkiewicz - poinformował PAP Andruszkiewicz. Przewodniczącym Rady Gospodarczej, która zajmie się programem przedsiębiorczości dla Polaków - wiceszef klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak, dr Krzysztof Tenerowicz został przewodniczącym Rady Programowej, a poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz - przewodniczącym Rady Parlamentarnej. 

(Film - Rafał Ziemkiewicz podczas kongresu stowarzyszenia Endecja. Źródło: YOUTUBE.COM/BO DE)

Kongres programowy

- Na wiosnę, w maju odbędzie się duży kongres programowy, gdyż przez najbliższe pół roku chcemy skupić się na budowie programu w bardzo wąskich dziedzinach, jak: przedsiębiorczość, sprawy społeczne, kopalnie, sprawy morskie - powiedział Andruszkiewicz. Zapowiedział, że będą się odbywały spotkania terenowe, we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się wybory lokalnych władz stowarzyszenia.

Dodał, że stowarzyszenie chce w okresie przedświątecznym zachęcać Polaków do patriotyzmu gospodarczego i kupowania polskich produktów. - Uczestnicy kongresu otrzymają plakaty: "kupuj polskie produkty", tak aby w okresie świątecznym przedstawiciele endecji w swoich miastach zawiesili je w lokalnych sklepach, by namawiać Polaków do patriotyzmu gospodarczego w okresie przedświątecznych zakupów - zaznaczył.

Ostatni moment

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zaznaczył, że to ostatni moment, by rzeczywiście obywatele zaczęli rządzić Polską. - By Polską nie rządziły partyjne oligarchie, powiązane tak z poprzednim systemem, jak i mówiąc ogólnie z zagranicą, gdzie interes zagranicy - można odnieść wrażenie - jest dla wielu współcześnie zasiadających w Sejmie polityków priorytetem, stoi ponad interesem Polski - powiedział.

Zaznaczył, że Polska nie jest podmiotem działania, a przedmiotem dla osiągnięcia partykularnych celów przez polityków różnych opcji politycznych, którzy - jak zaznaczył - w sposób doskonały wykorzystują fatalny z punktu widzenia interesu RP i jej obywateli ustrój polityczny Polski. - Nie mam wątpliwości co do tego, że żyjemy systemowo cały czas w czasach socjalizmu, komunizmu. Tak naprawdę zmiana konstytucji w 1997 r. to była jedna wielka ściema. Konstytucja służy nadal przede wszystkim oligarchiom partyjnym, a nie obywatelom, napisana jest w interesie partyjnych klanów - zaznaczył Kukiz.

Wielka radość

Publicysta Rafał Ziemkiewicz mówił o satysfakcji ze spotkania, które - jak zaznaczył - odbywa się 27 lat po odzyskaniu przez Polskę wolności, po latach, gdy mówiono, że "państwa narodowe to anachronizm, kapitał nie ma narodowości, że w ogóle już nie ma narodowości, patriotyzm jest formą rasizmu, multikulturalizm jest przyszłością". - Po tym wszystkim jesteśmy, jest nas coraz więcej, to jest wielka radość - zaznaczył. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kukiz: kwestionujemy sens dalszego trwania obecnego ustroju

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 09:20
- Praca nad zmianą ordynacji wyborczej w Polsce trwa. Jak przyjdzie odpowiedni moment, to głośniej i mocniej zaatakujemy – zadeklarował w "Sygnałach dnia" Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz’15.
rozwiń zwiń