X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Mark Galeotti: w tej chwili Rosjanie drenują swoje zasoby, prężąc muskuły

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 07:56
- Powinniśmy spokojnie poczekać i pozwolić Władimirowi Putinowi wydawać pieniądze, których nie ma, na dość bezsensowne ćwiczenia wojskowe - mówi PAP prof. Mark Galeotti.
Su-33. Zdjęcie ilustracyjne
Su-33. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr/ Dmitry Terekhov/CC BY-SA 2.0

Ekspert zwraca uwagę, że bezpieczeństwo danego kraju związane jest nie tylko z jego potencjałem wojskowym, ale i odpowiednią polityką, we właściwy sposób definiującą zagrożenia.

- Musimy zdać sobie sprawę, że bezpieczeństwo jest zapewniane na dwa sposoby - pierwszy to narzędzia czysto wojskowe. Polska dysponuje armią, której skuteczność rośnie i - co ważniejsze - to zostało potwierdzone teraz przez gwarancje natowskie - powiedział PAP prof. Mark Galeotti z Instytutu Spraw Międzynarodowych w Pradze.

- Ale drugi sposób na zapewnienie bezpieczeństwa związany jest z polityką. Trzeba pokazać Rosji albo innym agresorom - ale w tej chwili jest nim Rosja - że NATO jest zjednoczone, zdecydowane by bronić (swoich członków) i że dostrzega nie tylko proste zagrożenia związane z rosyjskimi czołgami przekraczającymi granice, ale też całe spektrum innych zagrożeń, zwanych hybrydowymi. Takich jak np. polityczna destabilizacja, praca wywiadowcza - zaznacza ekspert.

- Myślę, że NATO i Unia Europejska powinny teraz myśleć o bezpieczeństwie w szerszych kategoriach i tak się dzieje - ocenia Galeotti.

- W tej chwili Rosjanie drenują swoje zasoby, prężąc wojskowe muskuły, myślę, że powinniśmy spokojnie poczekać i pozwolić Putinowi wydawać pieniądze, których nie ma, na dość bezsensowne ćwiczenia wojskowe. My musimy być trochę mądrzejsi w kwestii wydawania naszych pieniędzy - przestrzega.

Galeotti zwraca uwagę, że "rozmieszczenie wojsk jest bardzo kosztowne, a jedną z rzeczy, które w szybkim tempie mogą doprowadzić do osłabienia jedności NATO, jest pojawienie się wśród wielu państw natowskich przekonania, że marnujemy dużo pieniędzy, przeznaczając je np. na statki, które kręcą się w kółko i nic nie robią".

pp/PAP

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja samoloty NATO
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Syria. Rosjanie chcą zrównać Aleppo z ziemią?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 19:00
"The Times" donosi, że w opinii brytyjskiego wywiadu rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow i towarzysząca mu flotylla przygotowują druzgocące uderzenie na Aleppo w Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syria: Pierwsze naloty rosyjskich samolotów z baz w Rosji i Syrii

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 21:54
Rosja przeprowadziła pokazowe bombardowania w Syrii. W operacji wykorzystano zarówno samoloty startujące z terytorium Federacji Rosyjskiej, jak i z lotniskowca, a także skrzydlate rakiety "Kalibr".
rozwiń zwiń