Sondaż: 85 procent Włochów ufa papieżowi Franciszkowi

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 07:15
Wskaźnik ten wzrasta do 90 procent wśród katolików - to wyniki sondażu, przeprowadzonego w grudniu w związku z sobotnimi 80. urodzinami papieża.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: FLICKR/REPUBLIC OF KOREA/CC BY-SA 2.0

Przedstawiony przez włoskie media sondaż instytutu badania opinii Demopolis wskazuje, że Franciszkowi ufa 68 procent osób, które deklarują się jako niekatolicy bądź niewierzący.

56 procent ankietowanych przyznało, że w ciągu ostatnich ponad trzech lat od wyboru Franciszka ma lepszą niż wcześniej opinię na temat Kościoła katolickiego. Dwie trzecie Włochów deklaruje, że jest pod wrażeniem słów papieża, który piętnuje obojętność i niesprawiedliwość społeczną oraz okazuje troskę o ubogich.

Ponad połowa Włochów (53 procent) stwierdza, że od początku pontyfikatu Franciszka docenia jasność jego wypowiedzi.

- Spontaniczność papieża i jego głęboka empatia dla prawdziwych potrzeb ludzi podbiły opinię publiczną , ponad wyznawaną wiarą i praktyką religijną - powiedział analizując przedstawione rezultaty sondażu dyrektor instytutu Demopolis Pietro Vento.

pp/PAP

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wysłannik ONZ do Syrii: dla wschodniego Aleppo czas jest policzony

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 19:01
- Do Bożego Narodzenia z powodu nasilenia operacji militarnych zobaczymy upadek tego, co zostało ze wschodniego Aleppo, i 200 tys. ludzi uciekających w kierunku Turcji, co będzie oznaczać katastrofę humanitarną - ostrzegł przebywający z wizytą w Damaszku, wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura.
rozwiń zwiń