Świąteczne życzenia od papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 13:52
Podczas ostatniej audiencji generalnej przed Bożym Narodzeniem, papież Franciszek złożył obecnym w Watykanie pielgrzymom świąteczne życzenia. Polakom życzył, aby były dla nich czasem radości, pokoju i nadziei.
Audio
  • Podczas ostatniej audiencji generalnej przed Bożym Narodzeniem papież Franciszek złożył obecnym w Watykanie pielgrzymom świąteczne życzenia - relacja Marka Lehnerta (IAR)
Papież Franciszek wśród tłumu wiernych na cotygodniowej audiencji w Auli Pawła VI
Papież Franciszek wśród tłumu wiernych na cotygodniowej audiencji w Auli Pawła VIFoto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Zwracając się do pielgrzymów z Polski, Franciszek przypomniał wezwanie świtego Pawła: "Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!" Następnie życzył, by Święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich Polaków i polskich rodzin czasem radości, pokoju i nadziei.

W głównej katechezie papież podkreślił, że uroczystość Bożego Narodzenia będzie prawdziwym świętem, jeśli przyjmiemy Jezusa, ziarno nadziei, które Bóg składa w bruzdach naszej historii osobistej i wspólnotowej. Podkreślił, że każde nasze "tak" wypowiedziane przychodzącemu Jezusowi, jest zaczynem nadziei. Dlatego też na zakończenie spotkania papież życzył czterem tysiącom pielgrzymów: Dobrych świąt i nadziei.

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: w duchu radości przygotujcie wasze serca na przyjęcie Dobrej Nowiny o narodzeniu Bożego Syna

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 12:16
Świąteczno-urodzinowy nastrój panował na audiencji generalnej papieża Franciszka w środę w Watykanie. Papież podziękował za życzenia z okazji sobotnich 80. urodzin i żartował, że w jego ojczystej Argentynie składanie ich z wyprzedzeniem "przynosi pecha".
rozwiń zwiń