X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Watykan: papież przekaże 6 mln euro pomocy dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 15:01
Papież Franciszek wysyła na Ukrainę pomoc finansową w wysokości 6 milionów euro - ogłosiła w piątek Papieska Rada Cor Unum, zajmująca się działalnością dobroczynną. Wyjaśniła, że to pierwsza transza pomocy w związku z kryzysem humanitarnym w tym kraju.
Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi
Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymiFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Łącznie na pomoc dla Ukrainy zebrano 12 mln euro.

Czytaj więcej
papież franciszek 1200 free.jpg
Sondaż: 85 procent Włochów ufa papieżowi FranciszkowiPierwsza transza, podała rada w komunikacie, przeznaczona jest dla ponad 2 milionów osób różnych religii, wyznań i przynależności etnicznej.

Suma ta zostanie przekazana przede wszystkim ludności Doniecka, Ługańska, Zaporoża, Charkowa i Dniepropietrowska - wyjaśnia Cor Unum.

Przypomina się, że 24 kwietnia br. z inicjatywy papieża Franciszka w kościołach w Europie odbyła się zbiórka pieniędzy dla dotkniętej przez konflikt ludności Ukrainy.

Specjalny komitet pomocy

Następnie Watykan utworzył na Ukrainie komitet techniczny do spraw rozdziału pomocy, złożony z przedstawicieli miejscowych diecezji i współpracujący z nuncjuszem apostolskim w Kijowie arcybiskupem Claudio Gugerottim. Na czele komitetu stanął biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło.

Od początku swej działalności w lipcu komitet ten analizował projekty niesienia pomocy, przedłożone mu przez chrześcijańskie organizacje dobroczynne oraz międzynarodowe agencje. Komitet postanowił sfinansować 20 dużych projektów oraz 39 "inicjatyw solidarności" - poinformowano w oświadczeniu rozpowszechnionym przez Watykan.

W nocie tej przywołane zostały dane urzędu wysokiego komisarza ONZ ds. praw człowieka, według których konflikt na Ukrainie spowodował od kwietnia 2014 roku do 1 grudnia tego roku śmierć 9758 osób. Rannych zostało ponad 22 tysiące ludzi. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świąteczne życzenia od papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 13:52
Podczas ostatniej audiencji generalnej przed Bożym Narodzeniem, papież Franciszek złożył obecnym w Watykanie pielgrzymom świąteczne życzenia. Polakom życzył, aby były dla nich czasem radości, pokoju i nadziei.
rozwiń zwiń