X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odszedł "poeta saksofonu". Nie żyje Michał Kulenty

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 13:44
Zmarł Michał Kulenty, kompozytor i muzyk nazywany "poetą saksofonu". Grał również na fortepianie, flecie, klarnecie, oboju i wielu instrumentach ludowych.
Audio
  • Dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia Rafał Porzeziński wspomina Michała Kulentego (IAR)
Michał Kulenty
Michał KulentyFoto: PAP/Marcin Obara

Muzyk współpracował z orkiestrami symfonicznymi, w tym z Filharmonią Narodową i formacjami jazzowymi. Stworzył zespół Michał Kulenty Quartet, z którym nagrał dwie płyty - "Polska" w 1990 roku i "Głos na rozstaju" w 1996. Tworzył również muzykę teatralną i filmową. Koncertował jako solista. Miał 60 lat.

Twórczość Michała Kulentego była inspirowana polskim folklorem, a także religią. Sam mówił, że w muzyce interesuje go przede wszystkim strona duchowa. Jako kompozytor, instrumentalista lub producent uczestniczył w powstaniu kilkudziesięciu płyt. Często współpracował z zespołami tworzącymi muzykę chrześcijańską, między innymi z Arką Noego, Deus Meus, Saurelem. Na zlecenie prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa napisał muzykę do “Ballady o Świątyni Opatrzności Bożej”. 

Do ostatniej płyty, wydanej pod koniec ubiegłego roku i zatytułowanej "Dusza w Uszach”, Michał Kulenty zaprosił jednego z najlepszych polskich aranżerów Krzysztofa Herdzina, który dyrygował Polską Orkiestrą Radiową.

Muzyk był doświadczonym radiowcem. Kilka lat pracował w Biurze Programowym Polskiego Radia, był również doradcą muzycznym i twórcą radiowym. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej". W 2016 - Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". 

Michał Kulenty urodził się w 1956 roku. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz klasykę saksofonu na Akademii Muzycznej w Warszawie. 

aj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak