Ustawa budżetowa jeszcze dziś trafi do Andrzeja Dudy. Co zrobi prezydent?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 12:40
Ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta jeszcze dziś - poinformował w czwartek PAP szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka.
Posiedzenie Senatu ws. ustawy budżetowej
Posiedzenie Senatu ws. ustawy budżetowejFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Grzegrzółka pytany, kiedy ustawa budżetowa zostanie przekazana do prezydenta powiedział w czwartek PAP, że "ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta jeszcze dziś".

Andrzej Grzegrzółka Marszałek Sejmu i Kancelaria Sejmu liczą na powrót do normalnych prac w Sali Posiedzeń, w ramach politycznego porozumienia. Przeniesienie obrad do Sali Kolumnowej to ostateczność, której marszałek chce za wszelką cenę uniknąć

- Marszałek Sejmu otworzył wczoraj 34. posiedzenie. Warto to podkreślić wobec nieprecyzyjnych informacji pojawiających się w tej sprawie. Nie ma zwyczaju by marszałek Sejmu otwierając obrady, mówił które jest to posiedzenie. Marszałek Marek Kuchciński użył standardowego zwrotu "Otwieram posiedzenie", co w tym przypadku oznaczało rozpoczęcie kolejnego, 34 posiedzenia Sejmu - podkreślił szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

TVP Info

Pytany, jak marszałek Sejmu będzie reagował na blokadę mównicy i gdzie odbędą się obrady w takim przypadku, Grzegrzółka powiedział: "Marszałek Sejmu i Kancelaria Sejmu liczą na powrót do normalnych prac w Sali Posiedzeń, w ramach politycznego porozumienia. Przeniesienie obrad do Sali Kolumnowej to ostateczność, której marszałek chce za wszelką cenę uniknąć".

Zamieszanie wokół Straży Marszałkowskiej

Andrzej Grzegrzółka W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze BOR i Straż Marszałkowska prowadzili standardowe działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas kolejnego dnia posiedzenia Sejmu

Grzegrzółka był też pytany o informacje medialne, według których Straż Marszałkowska w nocy wyprosiła z Sejmu dziennikarzy, potem przeszukała gmach parlamentu, a BOR sprawdził pod kątem pirotechnicznym salę plenarną, na której noc spędziło kilkunastu posłów PO. Według wp.pl, do Straży Marszałkowskiej trafiło pismo z Kancelarii Premiera adresowane do komendanta Straży Marszałkowskiej.

TVP Info

- W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze BOR i Straż Marszałkowska prowadzili standardowe działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas kolejnego dnia posiedzenia Sejmu - powiedział szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu. 

Jak dodał, "informacje o rzekomym piśmie z Kancelarii Premiera do komendanta Straży Marszałkowskiej są nieprawdziwe". - Działania wszystkich służb i urzędników są nakierowane wyłącznie na zapewnienie bezpieczeństwa i dobrej organizacji posiedzenia Sejmu - zapewnił Grzegrzółka. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustawa budżetowa na 2017 rok przyjęta przez Senat bez poprawek. Teraz trafi do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:51
Senat bez poprawek przyjął ustawę budżetową na 2017 rok. Wyższa izba parlamentu pracowała nad dokumentem dzisiaj od godziny 15-tej.
rozwiń zwiń