X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio Łódź w środę uczci pamięć kompozytora Henryka Debicha

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 15:04
Uroczyste odsłonięcie nowej nazwy ulicy oraz wmurowanie na budynku siedziby Radia Łódź tablicy upamiętniającej wieloletniego dyrygenta Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi zaplanowano w rocznicę jego 96. urodzin. W grudniu ubiegłego roku - po wniosku radiowców - na zmianę fragmentu nazwy dotychczasowej ul. Krzywickiego zgodę wyrazili łódzcy radni.
Logo Radia Łódź
Logo Radia Łódź Foto: Radio Łódź

Jak wyjaśnił prezes zarządu Radio Łódź S.A. Dariusz Szewczyk ta inicjatywa ma "przybliżyć postać i twórczość artysty tym, którzy go nie znali oraz przypomnieć tym, którzy mu towarzyszyli".

Uroczystości rozpoczną się w środę o godz. 12. Po wmurowaniu i odsłonięciu tablicy, w studiu koncertowym Radia Łódź im. Henryka Debicha, odbędzie się koncert zespołu Mellow Five z repertuarem muzyki filmowej i standardów jazzowych w nowych aranżacjach. Następnie zaplanowano projekcję filmu "50 lat z batutą", dokumentującego życie i twórczość kompozytora.

W uroczystościach mają wziąć udział m.in. przedstawiciele władz miasta, członkowie rodziny i przyjaciele muzyka.

Debich (ur. 18.01.1921 r. - zm. 4.07.2001 r.) był wieloletnim kierownikiem artystycznym, aranżerem i dyrygentem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi, którą prowadził w latach 1950-1991. Razem z nią nagrał ponad 50 płyt, a także muzykę do 20 filmów. Kierowana przez niego orkiestra towarzyszyła piosenkarzom podczas festiwali m.in. w Sopocie, Opolu i Kołobrzegu.

Specjalizował się w repertuarze rozrywkowym. Jako dyrygent zrealizował ponad 800 koncertów na estradzie i w filharmoniach w Polsce i za granicą. Był absolwentem Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi, w której następnie wykładał. Współpracował z operą, filharmonią oraz Teatrem Muzycznym w Łodzi.

W 1996 r. Łódzka Rozgłośnia Polskiego Radia z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej uhonorowała Debicha "Diamentową Batutą". Jego imieniem nazwano największe studio muzyczne Radia Łódź. Zmarł w wieku 80 lat w rodzinnych Pabianicach k. Łodzi.

iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł popularny aktor Teatru Lalek Arlekin Waldemar Presia

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 16:56
Waldemar Presia był jednym z niewielu polskich lalkarzy rozpoznawanych na scenie nie tylko z twarzy, ale i poprzez charakterystykę kreowanych postaci lalkowych i mistrzowską animację - podkreślają jego koledzy z Arlekina.
rozwiń zwiń