Rodziny pasażerów lotu MH370 chcą wznowienia poszukiwań

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 08:40
Rodziny pasażerów i członków załogi boeinga malezyjskich linii lotniczych, który prawie 3 lata temu zaginął w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu, nie zgadzają się na zakończenie poszukiwań.
Audio
  • Australia: co dalej z zaginionym samolotem? Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
Zaginiony Boeing 777. Zdjęcie zrobione na lotnisku w Paryżu w 2011 roku
Zaginiony Boeing 777. Zdjęcie zrobione na lotnisku w Paryżu w 2011 rokuFoto: WIKIMEDIA COMMONS/Laurent ERRERA/CC BY-SA 2.0

W ubiegłym tygodniu poinformowały o tym władze Australii, która koordynowała operację. W Perth z rodzinami zaginionych spotkać się ma w tej sprawie minister transportu Malezji.

Czytaj więcej
mh370.jpg
Zakończono bezowocne poszukiwania malezyjskiego samolotu MH370

Boeing 777 zaginął w marcu 2014 roku. Na jego pokładzie znajdowało się 239 osób. Poszukiwania maszyny prowadzono bezskutecznie w południowej części Oceanu Indyjskiego. Dziś do Perth w Australii przypłynie prowadząca operację jednostka Furgo Equator. Władze Australii w porozumieniu z Malezją i Chinami podjęły decyzję o zawieszeniu poszukiwań, które okazały się najdroższą tego typu operacją w historii. Z tą decyzją nie zgadzają się rodziny pasażerów i załogi.

Associated Press/x-news

Minister transportu Malezji Liow Tiong Lai spotka się dziś z przedstawicielami rodzin osób, które zginęły. Do tej pory zidentyfikowano kilka fragmentów pochodzących z zaginionej maszyny. Odnalezione one zostały jednak tysiące kilometrów od miejsca poszukiwań, u wybrzeży Afryki, gdzie najprawdopodobniej trafiły niesione przez prądy morskie.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katastrofa tureckiego samolotu w Kirgistanie: maszyna runęła na ziemię. Jest wiele ofiar

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 13:46
Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu transportowego tureckich linii lotniczych, który rozbił się w poniedziałek na terenie zamieszkanym w pobliżu lotniska Manas pod Biszkekiem - podało kirgiskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holandia: Rodziny ofiar katastrofy lotniczej MH17 chcą nowego śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 19:51
Rodziny ofiar katastrofy samolotu MH17 na wschodzie Ukrainy chcą nowego śledztwa. Wszystko za sprawą holenderskich dziennikarzy, którzy znaleźli fragmenty kości w miejscu, gdzie w 2014 roku rozbił się samolot Malaysia Airlines.
rozwiń zwiń