X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ogólnopolskie organizacje studenckie: odcinamy się od tzw. protestu studentów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 20:15
"Sprzeciw wobec utożsamianiu z całą społecznością studentów zapowiadanego na środę protestu studentów i studentek" - wyrazili we wtorek liście otwartym przedstawiciele sześciu organizacji studenckich, m.in. "Młodych dla Polski" i Kolibra. Od protestu odcina się też Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS).
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: FLICKR/Jirka Matousek/CC BY 2.0

Oświadczenia kilku organizacji studenckich odnoszą się do zapowiadanego w mediach społecznościowych na 25 stycznia protestu studentów i studentek przeciwko - jak informują organizatorzy - działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. Manifestacje mają się odbyć w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Brukseli.

"Zaznaczamy, że jako przedstawiciele środowisk młodzieżowych odcinamy się od tego pomysłu. Nie godzimy się na próbę narzucenia innym swoich poglądów i na wypowiadanie się w naszym imieniu bez naszej zgody" - napisali w liście otwartym przedstawiciele Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, Fundacji Służby Niepodległej, Fundacji Sapere Aude, Stowarzyszenia Koliber, Stowarzyszenia Młodzi dla Polski oraz Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej.

- Jako "Młodzi dla Polski" szanujemy różnorodność poglądów i wolność do wyrażania ich. Jednak stanowczo sprzeciwiamy się wciąganiu studentów w polityczną gre w walce o interesy niezidentyfikowanej grupy. W naszej działalności proponujemy rozwiązania wypracowane w drodze dialogu i rozmów, a nie na ulicy - powiedział portalowi PolskieRadio.pl Krzysztof Bielak, prezes stowarzyszenia "Młodzi dla Polski".  

"Uważamy, że obecnie nie ma żadnych powodów do tego, aby stwierdzać, że demokracja w Polsce jest zagrożona"

Autorzy listu podkreślają, że cenią sobie wolność wypowiedzi i różnorodność poglądów, dlatego nie wyrażają zgody na "postawienie znaku równości między protestującymi w wyżej wskazanej manifestacji a wszystkimi studentami". "Wielu z nas ma odmienne zdanie na temat obecnej sytuacji Polski. Prosimy o uszanowanie tego stanowiska" - napisali. Ich zdaniem nie ma podstaw, aby twierdzić, że tzw. "protest studentów" to powszechna, ogólnostudencka inicjatywa. Ani jedna ogólnopolska organizacja studencka nie przyłączyła się do protestu. 

Sygnatariusze listu zastrzegli, że nie krytykują samej idei manifestowania swoich przekonań. "Jesteśmy zdania, że każdy, w granicach prawa, może prezentować swoje poglądy. Jednak uważamy, że obecnie nie ma żadnych powodów do tego, aby stwierdzać, że demokracja w Polsce jest zagrożona" - napisali.

NZS: nie wspieramy protestu

Od protestu odcięło się również Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS). W stanowisku zamieszczonym na stronie organizacji Zarząd Krajowy NZS zaznaczył, że nie wspiera protestu pod hasłem "Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek”. "Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu wizerunku naszej organizacji jako współorganizującej wyżej wspomniany protest i rozsiewaniu informacji o naszym udziale" - napisano. Zdaniem NZS jest to zachowanie "mylące i nieetyczne"."Obrona podstawowych wartości zawsze była, jest i będzie w obszarze zainteresowania NZS. Przedmiotowy protest nie jest jednak wyrazem woli ogółu studentów, a konfliktem o charakterze polityczno-partyjnym" - napisali przedstawiciele organizacji.  

Nie działają z ramienia żadnej partii? 

W zapowiedzi protestu w mediach społecznościowych jego organizatorzy informują, że nie działają z ramienia żadnej partii ani nie są przez nikogo sponsorowani. Podkreślają, że chcą żyć w państwie, w którym m.in.: przestrzegane są przepisy konstytucji i innych aktów prawnych, w którym instytuty badawcze i instytucje kultury są niezależne, a programy nauczania szkół i uczelni oparte są na wiedzy naukowej, w którym zagwarantowana jest wolność zgromadzeń i żadne z nich nie jest uprzywilejowane, w którym panuje tolerancja i wszystkie osoby są równe wobec prawa, w którym ofiary przemocy są realnie chronione, zagwarantowany jest dostęp do wszystkich praw reprodukcyjnych, w którym media są niezależne od władzy, a Ministerstwo Środowiska dąży do ochrony, a nie niszczenia polskiej przyrody. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA protest studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarzut za protest przed Sejmem dla kolejnej osoby

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 13:59
Kolejna, czwarta już osoba, usłyszała zarzut w związku z wydarzeniami przed Sejmem w nocy 16 grudnia. Mężczyzna, którego wizerunek opublikowała stołeczna policja stawiał się w prokuraturze w charakterze świadka, z przesłuchania wyszedł z zarzutem uniemożliwiania krytyki prasowej - poinformował TVN24.
rozwiń zwiń