Spotkanie Trump-May. "Potwierdziliśmy nasze niezachwiane przywiązanie do NATO"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 19:53
Prezydent Donald Trump spotkał się w Białym Domu z premier Theresą May. Podczas wspólnej konferencji prasowej przywódcy Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych zadeklarowali utrzymanie specjalnych relacji pomiędzy oboma krajami.
Audio
  • Theresa May zapowiedziała bliską współpracę handlową ze Stanami Zjednoczonymi. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Premier Wielkiej Brytanii i prezydent USA podczas konferencji prasowej
Premier Wielkiej Brytanii i prezydent USA podczas konferencji prasowejFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Theresa May zapowiedziała bliższą współpracę handlową ze Stanami Zjednoczonymi i zwiększenie wysiłków w walce z tzw. Państwem Islamskim. Premier oświadczyła, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone uznają NATO za filar wspólnego bezpieczeństwa. - Potwierdziliśmy nasze niezachwiane przywiązanie do NATO. Pan prezydent zadeklarował stuprocentowe poparcie dla NATO - dodała.

Brytyjska premier sprzeciwiła się zniesieniu sankcji wobec Rosji, dopóki Moskwa nie wywiąże się w pełni z porozumienia z Mińska. Donald Trump nie złożył tak stanowczej deklaracji. - Wypracowanie pozytywnych relacji z Rosją i innymi krajami oraz wspólną walkę z Państwem Islamskim uznałbym za pozytywną rzecz, a nie negatywną - mówił Donald Trump, który jutro ma rozmawiać telefonicznie z Władimirem Putinem. Amerykański prezydent dodał, że ma nadzieję na "fantastyczne relacje" z Władimirem Putinem, ale nie wie, jak ostatecznie ich stosunki się ułożą.

dcz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także