X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ostatnia rodzina" zwycięzcą Prowincjonaliów. Kogo jeszcze wyróżniono?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 11:29
Film "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego został uhonorowany główną nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego na zakończonym w nocy z soboty na niedzielę we Wrześni (Wielkopolskie), XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia.
Kadr z filmu Ostatnia rodzina
Kadr z filmu "Ostatnia rodzina"Foto: Kino Świat/Hubert Komerski

Prowincjonalia mają charakter konkursu polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych, w których dominuje "świat prostych, uniwersalnych wartości, subtelność i estetyka narracji". Celem festiwalu jest wyróżnianie filmów o wysokich walorach artystycznych i humanistycznych. Patronem wydarzenia jest Jańcio Wodnik, filozof i uzdrowiciel, bohater filmu Jana Jakuba Kolskiego.

W tym roku nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego uhonorowany został obraz "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego. Statuetką nagrodzono także grającego w tym filmie Andrzeja Seweryna, który otrzymał nagrodę w kategorii najlepsza rola męska. Za najlepszą aktorkę uznano natomiast Marię Mamonę za jej kreację w filmie "Zaćma" Ryszarda Bugajskiego.

Podwójnie doceniono także film "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Nagrodę otrzymał Piotr Sobociński Jr. za zdjęcia do filmu, a za największe odkrycie festiwalu uznana została Michalina Łabacz, odtwórczyni głównej roli w filmie Smarzowskiego.

Dwie nagrody trafiły również do twórców filmu "Szczęście świata" Michała Rosy. Obraz został doceniony zarówno nagrodą dziennikarzy, jak i za najlepszą muzykę - nagroda dla Janusza Wojtarowicza z zespołu Motion Trio.

Publiczność doceniła także filmy: "Dotknięcie Anioła" w reż. Marka Tomasza Pawłowskiego (pełnometrażowy film dokumentalny), "Więzi" w reż. Zofii Kowalewskiej (krótkometrażowy film dokumentalny), oraz "Baraż" w reż. Tomasza Gąssowskiego (film krótkometrażowy). Nagroda organizatorów trafiła natomiast do Krzysztofa Wierzbickiego za film "Jonasz w brzuchu Leviatana". Wyróżniono ponadto film "Cipka" w reż. Renaty Gąsiorowskiej, jako najlepszy film animowany.

Nagrodę honorową Prowincjonaliów, statuetkę "Jańcio Wodnik" za artystyczny dorobek życia, otrzymała w tym roku Anna Seniuk. "Za talent i wdzięk oraz umiejętność oddawania skomplikowanych postaci i tworzenie z nich symboli. Za dystans i poczucie humoru, dzięki którym nam, widzom, łatwiej się żyje. Jednym słowem - za markę. Jak mówimy Seniuk - to już wiemy o co chodzi" - podkreślono w uzasadnieniu.

W gronie laureatów honorowego wyróżnienia Prowincjonaliów są już m.in. Jerzy Gruza, Franciszek Pieczka, Andrzej Kondratiuk, Krystyna Feldman, Wiesław Gołas, Maja Komorowska, Janusz Morgenstern i Witold Pyrkosz.

Źródło: Kino Świat/YouTube

mr

Zobacz więcej na temat: FILM POLSKA wielkopolskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Boczarska o "Sztuce kochania": oczy w słup, szczęka w dół

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:15
"Oczy w słup i szczęka na wysokości kolan" - tak zareagowała Magdalena Boczarska na informację o tym, że zagra Michalinę Wisłocką. Dlaczego? - Bo mam świadomość, jak bardzo odbiegam od pierwowzoru - przyznała.
rozwiń zwiń