X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe propozycje w sprawie zakazu handlu w niedziele

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 14:32
Solidarność handlowców zaprezentowała propozycje zmian do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Najważniejsze zmiany to wyłączenia dla nowych branż oraz złagodzenie sankcji za złamanie przepisu. W Sejmie trwają konsultacje społeczne projektu.
Audio
  • Mateusz Warchał o wyjątkach prowadzenia handlu w niedzielę (IAR)
  • Mateusz Warchał, autor projektu: będą wyłączenia w zakładach pogrzebowych (IAR)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay

Autor projektu, Mateusz Warchał, powiedział w Sejmie, że Solidarność proponuje wyłączenia między innymi dla branży pogrzebowej, podmiotów handlujących w portach i na lotniskach, podczas festynów organizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, instytucje kościelne, instytucje pomocy społecznej.

Niedzielny handel będzie możliwy też w trakcie imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie obiektów przystosowanych do organizacji tego typu imprez. Działać mogłyby też sklepy w placówkach handlowych zlokalizowanych na terenie jednostek penitencjarnych, w garnizonach oraz urzędy pocztowe.

Sprzedawać w niedziele mogliby też ci przedsiębiorcy, którzy sami staną za ladą. W projekcie zmieniono też zapis dotyczący karania tych, którzy złamią ustawę. Maksymalną karę do 2 lat więzienia zmieniono na karę finansową. Grzywna nie będzie mogła przekroczyć 10 procent obrotu z poprzedniego roku. Projektem zajmują się obecnie posłowie sejmowej podkomisji do spraw rynku pracy. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA handel Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie będzie "aptek dla aptekarza"? Nie ma na to zgody posłów

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 12:43
Komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się w środę za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który m.in. przyznaje prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom.
rozwiń zwiń