X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uchodźcy wyjeżdżają z Portugalii. Wolą bogatsze kraje UE

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 15:51
Prawie jedna trzecia uchodźców z Azji i Afryki przyjętych przez Portugalię w ramach zatwierdzonego w 2015 r. przez Komisję Europejską tzw. systemu kwotowego, opuściła już ten kraj.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: FLICKR/Alexander Mueller/CC BY 2.0

Powołując się na rządowe dane w sprawie uchodźców, media ujawniają, że około 300 osób z łącznej grupy 957 imigrantów przyjętych od 2015 r. przez Lizbonę wyjechało do innych krajów Unii Europejskiej.

- W większości przypadków udali się do Niemiec skuszeni lepszymi warunkami socjalnymi, jakie oferuje ten kraj - powiedział pragnący zachować anonimowość przedstawiciel Meczetu Centralnego Lizbony.

Jadą głównie do Niemiec

Także jeden z członków kierownictwa Portugalsko-Arabskiego Instytutu Współpracy (ILAC) potwierdził, że przyjęci przez Lizbonę uchodźcy nie przywiązują się do Portugalii i wyjeżdżają z rodzinami do bogatszych państw UE, głównie do Niemiec. Również ten rozmówca PAP zastrzegł sobie anonimowość.

Według lizbońskiego dziennika "Diario de Noticias", socjalistyczny rząd Antonio Costy nie tylko nie poczuwa się do odpowiedzialności w związku z opuszczaniem kraju przez przyjętych przez Lizbonę uchodźców, ale też odmawia podania dokładnej liczby przyjętych imigrantów, którzy wyjechali z Portugalii.

"Z zebranych przez nas danych wynika, że prawie 300 uchodźców uciekło z naszego kraju, z czego tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy blisko 100 osób. Komisja Europejska uważnie obserwuje to zjawisko, które widoczne jest również w kilku innych państwach UE, jakie przyjęły uchodźców” - napisał  "Diario de Noticias”.


czytaj więcej
migranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

Tymczasem w ocenie Moniki Frechaut z Portugalskiej Rady ds. Uchodźców (CPR), instytucji, która przyjęła uchodźców, opuszczanie przez nich terytorium Portugalii jest zjawiskiem złożonym, które nie może być określane mianem "ucieczki”.

- Osób tych nikt nie pozbawił wolności, więc mówienie o ucieczce jest niewłaściwe. Opuszczając Portugalię robią to z różnych powodów, np. w celu poszukiwania innych członków swojej rodziny, czy z chęci zapewnienia sobie i swoim bliskim lepszych warunków do życia na terenie Unii Europejskiej. Bez wątpienia szanse na pracę np. na niemieckim rynku są lepsze niż w Portugalii - powiedziała PAP przedstawicielka CPR.

W ramach kwotowego systemu rozdziału uchodźców Bruksela przydzieliła w 2015 r. Lizbonie blisko 4300 imigrantów. Do Portugalii trafili głównie obywatele Syrii, Iraku oraz Erytrei. W ub.r. premier Costa zadeklarował gotowość do przyjęcia dodatkowych 5700 osób.

zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak