X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmarła dziennikarka Jolanta Klimowicz-Osmańczyk. Przez 30 lat współpracowała z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 16:22
W Warszawie zmarła Jolanta Klimowicz-Osmańczyk. Dziennikarka i żona publicysty oraz polityka Edmunda Osmańczyka. Miała 87 lat. Była członkiem Rodziny Katyńskiej oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Jolanta Klimowicz-Osmańczyk
Jolanta Klimowicz-OsmańczykFoto: WIKIMEDIA COMMONS/Mariusz Kubik/CC BY 3.0

Jolanta Klimowicz-Osmańczyk pracowała m.in. dla redakcji "Życia Warszawy", "Trybuny Robotniczej", "Rzeczpospolitej". Trzydzieści lat współpracowała z Polskim Radiem.

Choć z wykształcenia była filozofem, przez pół wieku zajmowała się różnymi formami dziennikarstwa. Jak wspomniała w wywiadzie dla portalu "Na temat" do zawodu trafiła z przypadku. Na początku odpisywała na listy. Prawdziwa praca dziennikarska rozpoczęła się przy okazji wyjazdu do Brazylii w 1961 r. Pojechała tam ze swoim mężem, znanym dziennikarzem, Edmundem Osmańczykiem.

Opublikowała kilka książek zawierających głównie wrażenia i przemyślenia z jej podróży po krajach Ameryki Łacińskiej. Jest autorką m.in. "Diabłów z Bahia", "Życia i śmierci w Ameryce Łacińskiej" oraz "Mojego Chile". Przez wielu uznawana za nestorkę polskiego dziennikarstwa. Swoją współpracę z radiem zakończyła w 2007 r.

Edmund Osmańczyk byl wybitny dziennikarz, politolog, polityk i autor m.in. "Encyklopedii ONZ i stosunków międzynarodowych" oraz "Spraw Polaków", zmarł w 1989 r. Jest pochowany przy kościele "na górce" w Opolu.

O śmierci Jolanty Klimowicz-Osmańczyk poinformowało Radio Opole. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody SDP przyznane. Wśród laureatów dziennikarze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 20:30
Nagrodę główną Wolności Słowa otrzymał Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" za książkę "Krew na naszych rękach?". Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Marta Rebzda z Programu I Polskiego Radia. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród 24. edycji konkursu o Nagrody SDP oraz Lauru SDP 2016 odbyło się podczas gali w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza w Warszawie.
rozwiń zwiń