X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież: katolicy nie mogą siać zgorszenia podwójnym życiem

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 15:35
Papież Franciszek powiedział w czwartek, że katolicy nie mogą siać zgorszenia podwójnym życiem. Nie zachowuje się po chrześcijańsku ten, kto deklaruje się jako katolik, chodzi na msze, ale nie płaci sprawiedliwie pracownikom i prowadzi brudne interesy - dodał.
Papież Franciszek wita wiernych w Krakowie
Papież Franciszek wita wiernych w KrakowieFoto: Łukasz Kowalski/IAR

W kazaniu podczas mszy w kaplicy Domu świętej Marty w Watykanie papież podkreślał, że „zgorszenie niszczy”. - Skandalem jest mówienie jednej rzeczy i robienie drugiej, podwójne życie we wszystkim - zauważył Franciszek apelując o porzucenie takiej postawy.

Papież Skandalem jest mówienie jednej rzeczy i robienie drugiej, podwójne życie we wszystkim

Opisał ją następująco: „Jestem żarliwym katolikiem, chodzę zawsze na mszę, należę do stowarzyszenia, ale moje życie nie jest chrześcijańskie. Nie płacę sprawiedliwie moim pracownikom, wyzyskuję ludzi, prowadzę brudne interesy, piorę brudne pieniądze”.

- Wielu katolików jest takich. Tacy sieją zgorszenie - dodał. - Ile razy słyszeliśmy, my wszyscy, w naszej dzielnicy i gdzie indziej: "zamiast być katolikiem, jak tamten, lepiej być ateistą". I to jest zgorszenie - ocenił papież. Jak zauważył, "to dzieje się każdego dnia, wystarczy obejrzeć dziennik telewizyjny i zajrzeć do gazet; tam jest wiele skandali i jest też wielka reklama, którą robi się skandalom".

"Brudne pieniądze"

Franciszek podał przykład dużej firmy, znajdującej się na skraju bankructwa. Jak relacjonował, jej pracownicy nie mieli pieniędzy na codzienne potrzeby, bo nie otrzymywali pensji. Gdy chciano rozmawiać z szefami firmy, jeden z nich - katolik był na wakacjach w ciepłych krajach. - To są skandale - wskazał papież.

Mówił też, że kiedy przed Jezusem stanie ktoś taki zapewniając: Chodziłem do kościoła, byłem blisko Ciebie, należałem do stowarzyszenia, dawałem datki, to usłyszy: "Tak, pamiętam te datki, wszystko to były brudne pieniądze, wszystkie ukradzione ubogim. Nie znam Ciebie". - Taka będzie odpowiedzieć Jezusa tym gorszycielom, którzy prowadzą podwójne życie - oświadczył Franciszek. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: słuchajmy i szanujmy innych

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 14:30
Papież Franciszek jako wzór wskazał chrześcijanina, który nie pokłada ufności w bogactwie materialnym, nie upiera się przy swoim zdaniu, ale słucha i szanuje innych. Gdyby w naszych wspólnotach było więcej takich ludzi, byłoby mniej podziałów i sporów - dodał.
rozwiń zwiń