Ruszyła akcja "Misjonarz na Post"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 10:35
Celem organizowanego po raz czwarty przedsięwzięcia jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy.
Audio
  • Ojciec Marcin Wrzos, oblat Maryi Niepokalanej, pomysłodawca inicjatywy "Misjonarz na Post" o akcji (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr.com/WorldVenture Photos

- Uczestnicy kampanii deklarują przez cały Wielki Post modlitwę, post i dobre postanowienia w intencjach misjonarzy - mówi ojciec Marcin Wrzos, oblat Maryi Niepokalanej, pomysłodawca inicjatywy "Misjonarz na Post".

Każdy, kto chce dołączyć do tego przedsięwzięcia, powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.misjonarznapost.pl. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać kraj pobytu misjonarza, który zostanie objęty modlitwą.

Patronat nad akcją objął przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. Arcybiskup zwraca uwagę, że modląc się za misjonarzy, sami rozwijamy się duchowo.

Swojego wsparcia dla projektu "Misjonarz na post" udzielił także przewodniczący Komisji do spraw Misji Episkopatu Polski.

Na całym świecie pracuje 2007 misjonarzy z naszego kraju. Tymczasem w ubiegłym roku w kampanii "Misjonarz na Post" wzięło udział ponad pięć tysięcy osób.

Każdego z misjonarzy wspierały duchowo co najmniej dwie osoby. Najchętniej wybierano pracujących w Sudanie, na Madagaskarze i wśród Eskimosów.

Akcja "Misjonarz na Post" to wspólne przedsięwzięcie największych czasopism i portali misyjnych w Polsce.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczególne zajęcie. Co robią misjonarze?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 17:09
Jak wygląda i na czym polega praca misjonarzy Kościoła katolickiego? Z okazji Światowego Dnia Misyjnego mówił o tym w Polskim Radiu 24 ksiądz Jan Fecko, były misjonarz, dyrektor Centrum Formacji Misyjnej.
rozwiń zwiń