USA: tegoroczną galę Oscarów oglądało najmniej Amerykanów od 2008 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 10:25
- Tegoroczną galę rozdania Oscarów śledziło przed telewizorami zaledwie ok. 32,9 mln Amerykanów, czyli najmniej od 2008 roku - poinformowały w poniedziałek (czasu miejscowego) media w USA, powołując się na dane telemetryczne firmy Nielsen.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Davidlohr Bueso/flickr/cc by 2.0

Ceremonia wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej mniej widzów przyciągnęła ostatnio przed telewizory w 2008 roku - wówczas transmisję na żywo w stacji ABC oglądało ok. 32 mln osób w USA. W 2016 roku było to ok. 34,2 mln.

Tegoroczna gala oscarowa zakończyła się historyczną gafą, gdy przez pomyłkę przy ogłaszaniu zwycięzcy w kategorii najlepszy film wskazano musical "La La Land" Damiena Chazelle zamiast rzeczywistego wygranego - dramatu społecznego "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa. Komentarze do tej sytuacji były w poniedziałek jednym z ważniejszych tematów w mediach tradycyjnych i wśród użytkowników mediów społecznościowych. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad 250 osób uczestniczyło w nowojorskim biegu w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 06:27
- Naszym celem było przywrócić i zachować pamięć o Żołnierzach Wyklętych - mówiła szefowa Instytutu im. Piłsudskiego dr Iwona Korga, współorganizatorka niedzielnego biegu Tropem Wilczym w Nowym Jorku. Wzięło w nim łącznie udział ponad 250 osób.
rozwiń zwiń