Jacek Sobala nowym prezesem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:50
Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nowym prezesem Polskiego Radia został Jacek Sobala. Zastąpił on na tym stanowisku Barbarę Stanisławczyk.
Audio
  • Krzysztof Czabański: Jacek Sobala uspokoi sytuację w Polskim Radiu (IAR)
  • Krzysztof Czabański: Jacek Sobala ma duże doświadczenie zawodowe (IAR)
  • Barbara Stanisławczyk: pragnę podziękować słuchaczom za to, że z nami byli i chciałabym, by pozostali nadal przy Polskim Radiu (IAR)
Jacek Sobala, nowy prezes Polskiego Radia
Jacek Sobala, nowy prezes Polskiego RadiaFoto: PAP/Jacek Turczyk

W połowie lutego RMN poinformowała, że Barbara Stanisławczyk zwyciężyła w konkursie na szefa Polskiego Radia. Dzień po wyborze, 17 lutego wieczorem, Stanisławczyk złożyła rezygnację z tej funkcji odroczoną do 31 marca. Szef RMN Krzysztof Czabański dał czas członkom Rady do 7 marca na zgłaszanie kandydatur na to stanowisko. W efekcie wpłynęły dwie kandydatury Jacka Sobali oraz Lecha Parella. 

W czwartek Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że prezesem Polskiego Radia będzie Jacek Sobala. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański wiąże duże nadzieje z osobą nowego prezesa publicznej rozgłośni. - Spodziewam się, że uspokoi sytuację w radiu i że będzie radio oferowało dobrą ofertę programową - zaznaczył. 

Szef RMN przypomniał, że Jacek Sobala ma duże doświadczenie zawodowe. - Jest radiowcem, od lat prowadził różne programy i pełnił kierownicze funkcje w różnych stacjach radiowych. Zna radio publiczne, gdzie był dyrektorem kilku programów i radio komercyjne. Trochę żyjemy na takim rynku, gdzie trzeba godzić wymogi komercyjne z misją publiczną - podkreślił.

Podczas finałowego etapu konkursu na szefa PR, który odbył się pod koniec stycznia br. Jacek Sobala mówił, że problemem Polskiego Radia jest jakość programu. - Aby ludzie chcieli płacić abonament, muszą otrzymać ofertę programową, aby mogli powiedzieć: na to, to ja zapłacę - podkreślał.

- Polskie Radio w dzisiejszych czasach, przy tym rozwoju technologii powinno być instytucją multimedialną, która nie tylko jest reaktywna i emituje to, co się wydarzy, ale również inicjuje. Jest organizatorem, jest mecenasem rozmaitych wydarzeń ważnych dla Polski i Polaków - mówił.

Wskazywał też, że Polskie Radio nie powinno być "fabryką, ale instytucją twórczą, artystyczną". Jak dodał w radiu trzeba przywrócić spokój i "taką normalność", aby ludzie przychodzili do pracy z przyjemnością. - Wychodzili stamtąd z jasnym komunikatem, co zrobili dobrze, a co zrobili źle - zaznaczył. 

Jacek Sobala to były szef radiowej Trójki, Jedynki, Radia BiS, a ostatnio TVP Warszawa. Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia jest Mariusz Staniszewski, którego Rada wybrała w lutym. 

Wybrana w lutowym konkursie na prezesa Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk dzień po wygranej złożyła dymisję.

Pożegnała się dzisiaj z pracownikami i współpracownikami. Prezes dziękowała także słuchaczom. - Pragnę też podziękować słuchaczom za to, że z nami byli i chciałabym, by pozostali nadal przy Polskim Radiu, byśmy byli tymi antenami, tym radiem, które jest przyjacielem Polaków - mówiła Barbara Stanisławczyk.

dcz

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio W POLSKIM RADIU
Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
casial2017-04-11 14:36 Zgłoś
Dla wiadomości administratora konta: dnia 14.04. 2017 roku zakończy się (kilkuletnia)obecność zadaniowa krypto- casial. Obecność zadaniową przejmie inny podmiot. Pozostaje życzyć "wszystkiego najlepszego" w realizacji "twardego chodzenia po żiemi" w radiowej rzeczywistości. Bam, bam bam, baaaaaaaaaaaaaaam !
ksiadzadam2017-03-11 08:43 Zgłoś
Koszmar powrócił.