X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sobala nowym prezesem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:50
Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że nowym prezesem Polskiego Radia został Jacek Sobala. Zastąpił on na tym stanowisku Barbarę Stanisławczyk.
Audio
  • Krzysztof Czabański: Jacek Sobala uspokoi sytuację w Polskim Radiu (IAR)
  • Krzysztof Czabański: Jacek Sobala ma duże doświadczenie zawodowe (IAR)
  • Barbara Stanisławczyk: pragnę podziękować słuchaczom za to, że z nami byli i chciałabym, by pozostali nadal przy Polskim Radiu (IAR)
Jacek Sobala, nowy prezes Polskiego Radia
Jacek Sobala, nowy prezes Polskiego RadiaFoto: PAP/Jacek Turczyk

W połowie lutego RMN poinformowała, że Barbara Stanisławczyk zwyciężyła w konkursie na szefa Polskiego Radia. Dzień po wyborze, 17 lutego wieczorem, Stanisławczyk złożyła rezygnację z tej funkcji odroczoną do 31 marca. Szef RMN Krzysztof Czabański dał czas członkom Rady do 7 marca na zgłaszanie kandydatur na to stanowisko. W efekcie wpłynęły dwie kandydatury Jacka Sobali oraz Lecha Parella. 

W czwartek Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że prezesem Polskiego Radia będzie Jacek Sobala. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański wiąże duże nadzieje z osobą nowego prezesa publicznej rozgłośni. - Spodziewam się, że uspokoi sytuację w radiu i że będzie radio oferowało dobrą ofertę programową - zaznaczył. 

Szef RMN przypomniał, że Jacek Sobala ma duże doświadczenie zawodowe. - Jest radiowcem, od lat prowadził różne programy i pełnił kierownicze funkcje w różnych stacjach radiowych. Zna radio publiczne, gdzie był dyrektorem kilku programów i radio komercyjne. Trochę żyjemy na takim rynku, gdzie trzeba godzić wymogi komercyjne z misją publiczną - podkreślił.

Podczas finałowego etapu konkursu na szefa PR, który odbył się pod koniec stycznia br. Jacek Sobala mówił, że problemem Polskiego Radia jest jakość programu. - Aby ludzie chcieli płacić abonament, muszą otrzymać ofertę programową, aby mogli powiedzieć: na to, to ja zapłacę - podkreślał.

- Polskie Radio w dzisiejszych czasach, przy tym rozwoju technologii powinno być instytucją multimedialną, która nie tylko jest reaktywna i emituje to, co się wydarzy, ale również inicjuje. Jest organizatorem, jest mecenasem rozmaitych wydarzeń ważnych dla Polski i Polaków - mówił.

Wskazywał też, że Polskie Radio nie powinno być "fabryką, ale instytucją twórczą, artystyczną". Jak dodał w radiu trzeba przywrócić spokój i "taką normalność", aby ludzie przychodzili do pracy z przyjemnością. - Wychodzili stamtąd z jasnym komunikatem, co zrobili dobrze, a co zrobili źle - zaznaczył. 

Jacek Sobala to były szef radiowej Trójki, Jedynki, Radia BiS, a ostatnio TVP Warszawa. Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia jest Mariusz Staniszewski, którego Rada wybrała w lutym. 

Wybrana w lutowym konkursie na prezesa Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk dzień po wygranej złożyła dymisję.

Pożegnała się dzisiaj z pracownikami i współpracownikami. Prezes dziękowała także słuchaczom. - Pragnę też podziękować słuchaczom za to, że z nami byli i chciałabym, by pozostali nadal przy Polskim Radiu, byśmy byli tymi antenami, tym radiem, które jest przyjacielem Polaków - mówiła Barbara Stanisławczyk.

dcz

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio W POLSKIM RADIU
Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
casial2017-04-11 14:36 Zgłoś
Dla wiadomości administratora konta: dnia 14.04. 2017 roku zakończy się (kilkuletnia)obecność zadaniowa krypto- casial. Obecność zadaniową przejmie inny podmiot. Pozostaje życzyć "wszystkiego najlepszego" w realizacji "twardego chodzenia po żiemi" w radiowej rzeczywistości. Bam, bam bam, baaaaaaaaaaaaaaam !
ksiadzadam2017-03-11 08:43 Zgłoś
Koszmar powrócił.