Będzie spotkanie premierów V4 i Beneluksu dotyczące Unii

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 10:52
O planowanym spotkaniu poinformował w Brukseli premier Holandii Mark Rutte przed rozpoczęciem nieformalnej narady liderów 27 krajów, bez Wielkiej Brytanii, poświęconej sytuacji we Wspólnocie po Brexicie.
Audio
  • Premier Holandii zapowiada rozmowy państw Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Do spotkania premierów Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz Holandii, Belgii i Luksemburga ma dojść w ciągu kilku miesięcy.

Europejskie stolice przygotowują się do dyskusji o przyszłym kształcie Unii Europejskiej. Początek debaty planowany jest na 25 marca na szczycie we włoskiej stolicy z okazji 60-lecia podpisania Traktatów Rzymskich.

Decyzje spodziewane są w grudniu. Jedną z coraz popularniejszych wizji jest Europa wielu prędkości, dopuszczająca ściślejszą współpracę wybranej grupy państw.

IAR/agkm


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wybory w Holandii i widmo problemów. Będzie kłopot z utworzeniem nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 12:24
Dokładnie za tydzień obywatele Holandii będą wybierać nowych poslów. Holenderska prasa ostrzega, że rozmowy o koalicji będą trudne, gdyż do parlamentu może wejść - uwaga - aż czternaście ugrupowań. Przypomniano, że na jeden z rządów czekano ponad 200 dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk deklaruje, że będzie przeciwdziałał izolacji polskiego rządu w UE

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 22:04
- Będę robić wszystko, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacją tutaj - mówił w czwartek w Brukseli Donald Tusk, po tym gdy przy sprzeciwie premier Beaty Szydło 27 innych krajów wybrało go ponownie na przewodniczącego Rady Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec szczytu 28 państw UE z mocnym akcentem. Ostra wymiana zdań między liderami

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:19
Odmowa przyjęcia wniosków przez premier Beatą Szydło doprowadziło do ostrej wymiany zdań między szefową polskiego rządu, a liderami kilku państw unijnych – relacjonowali unijni dyplomaci. Chodziło o przedłużenie mandatu Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej.
rozwiń zwiń