Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Wiceprezydent stolicy: Chmielna 70 wróciła do miasta

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 13:35
Działka przy dawnym adresie Chmielna 70 w Warszawie wróciła w posiadanie miasta - powiedział w piątek wiceprezydent Warszawy Witold Pahl. Poinformował, że miejscy urzędnicy podpisali protokół przejęcia tej działki. 
Na zdjęciu archiwalnym - działka obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, pod dawnym adresem Chmielna 70
Na zdjęciu archiwalnym - działka obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, pod dawnym adresem Chmielna 70Foto: PAP/Marcin Obara

Na briefingu prasowym Pahl poinformował, że protokół przejęcia działki został podpisany jednostronnie, czyli jedynie przez przedstawicieli stołecznego ratusza. Wyjaśniał, że nie stoi to na przeszkodzie, by nieruchomość przy Chmielnej 70 wróciła w posiadanie miasta. 

Właściciele działki przy dawnej ul. Chmielnej 70, która stała się symbolem afery reprywatyzacyjnej, postanowili oddać ją miastu. Pod koniec lutego Pahl informował, że do urzędu miasta dotarło oświadczenie obecnych właścicieli Chmielnej 70, w którym oświadczają o zamiarze wycofania się z zawartej z miastem umowy użytkowania wieczystego. 

Media informowały, że właściciele podjęli tę decyzję po pierwszych aresztowaniach związanych z aferą. 30 stycznia, na zlecenie prokuratury, zatrzymano m.in. adwokata Roberta N., który ich reprezentował. 

Sprawa zwrotu działki pod przedwojennym adresem Chmielna 70 stała się symbolem nieprawidłowości w procesie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Działka znajduje się w samym sercu stolicy, obok Pałacu Kultury i Nauki, a jej wartość szacuje się nawet na 160 mln zł.

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustawa o komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji przyjęta. Teraz trafi do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 23:58
Sejm przyjął w czwartek wieczorem dziewięć poprawek Senatu do ustawy przewidującej powołanie komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń