Rodzina i małżeństwo tematami zebrania Episkopatu Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 06:47
Pomoc Kościoła katolickiego dla małżeństw i rodzin - to główny temat rozpoczynającego się dziś w Warszawie dwudniowego zebrania Episkopatu Polski. Biskupi będą między innymi rozmawiać o wsparciu dla małżeństw zagrożonych rozpadem.
Audio
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik: omówione zostaną wszystkie etapy pracy z małżeństwami (IAR)
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik: we wtorek, w drugim dniu obrad biskupi wsłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po wizycie w Aleppo (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

- Omówione zostaną wszystkie etapy pracy z małżeństwami - mów ksiądz Paweł Rytel-Andrianik rzecznik prasowy Episkopatu Polski. Począwszy od przygotowania do zawarcia małżeństwa, po pomoc rozwodnikom. Episkopat w oparciu o adhortację papieża Franciszka „Amoris Laetitia” opracuje wskazówki do pracy z małżeństwami i rodzinami dla duszpasterzy.
O godzinie 16.30 w Bazylice Świętego Krzyża biskupi odprawią mszę w intencji papieża Franciszka. Dziś czwarta rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik We wtorek, w drugim dniu obrad biskupi wsłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po wizycie w Aleppo

- We wtorek, w drugim dniu obrad biskupi wsłuchają relacji przedstawicieli Caritas Polska po wizycie w Aleppo - dodaje ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Caritas Polska ma także przedstawić następne propozycje pomocy dla ofiar wojny na Bliskim Wschodzie.

Wiosennym obradom Episkopatu Polski będzie się przysłuchiwało trzynaście delegacji Konferencji Episkopatów z całego świata. Kilku biskupów zabierze także głos w dyskusji. Wśród nich są między innymi duchowni z Albanii, Francji, Kuby i Łotwy.

Biskupi zajmą się też sprawą listów Episkopatu Polski na Niedzielę Bożego Miłosierdzia oraz z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Podczas obrad zostaną poruszone też sprawy dotyczące obecnego roku duszpasterskiego.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Episkopat zabrał głos ws. wystawianego w warszawie spektaklu "Klątwa". "Ranione są uczucia religijne chrześcijan"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 17:15
Sztuka Teatru Powszechnego ma znamiona bluźnierstwa - napisał we wtorek w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
rozwiń zwiń