Uczniowie źle się poczuli. Gimnazjum w Przejazdowie zamknięte do odwołania

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 16:17
Gimnazjum w Przejazdowie (województwo pomorskie), z którego w czwartek ewakuowano ponad stu uczniów, po tym, jak część dzieci źle się poczuła, będzie zamknięte co najmniej do wtorku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vereshchagin Dmitry/shutterstock.com

W poniedziałek pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku w sali gimnastycznej włączyli specjalistyczną aparaturę do badania powietrza. Wyniki badań mają być znane we wtorek.

Jak poinformowała sekretarz szkoły Maja Trzcińska, jeżeli wyniki przeprowadzanych badań nie wykażą obecności szkodliwych substancji, to placówka zostanie otwarta w środę.

Trzcińska wskazała, że wyniki dotychczasowych badań, m.in. wody, nie wykazały obecności żadnych niebezpiecznych substancji. Dodała, że ze szpitala zostali wypisani już wszyscy uczniowie, którzy źle się poczuli.

- Wszystkie dzieci są już w domu, zostały przebadane i nic u nich nie wykryto - podkreśliła.

Wcześniej Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański, której podlega gimnazjum w Przejazdowie, przekazała, że u hospitalizowanych dzieci badania nie wykazały obecności substancji typu narkotyki, dopalacze czy alkohol.

Nie wykluczyła, że mógł to być "jakiś ostry wirus".

Ewakuacja uczniów

Z gimnazjum w Przejazdowie w czwartek około południa ewakuowano ponad stu uczniów i pracowników szkoły, po tym, jak część z nich źle się poczuła. Do szpitali zgłosiło się w sumie 15 dzieci. Uczniowie skarżyli się na osłabienie i wymioty.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Ośmiorgu dzieciom podawano tlen.

Powietrze w szkole zostało przebadane przez straż za pomocą specjalnej aparatury, wykrywającej gazy bojowe i przemysłowe, w tym czad. Nie stwierdzono żadnych trujących oparów.

kk

Zobacz więcej na temat: pomorskie POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak