Udana zasadzka CBŚP. W Łodzi zatrzymano dilera narkotykowego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 11:09
Do 10 lat więzienia grozi 34-letniemu łodzianinowi handlującemu narkotykami. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy łódzkiego CBŚP, którzy zorganizowali zasadzkę. Usłyszał już zarzuty związane z posiadaniem narkotyków i handlem nimi.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: houstondwiPhotos mp/flickr

Jak informuje rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Agnieszka Hamelusz, mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Wyjaśniła, że funkcjonariusze łódzkiego CBŚP uzyskali informację o planowanej transakcji narkotykowej, która miała się odbyć w Łodzi. Policjanci zorganizowali zasadzkę. W umówionym miejscu zamiast dilerów, z którymi 34-latek miał się spotkać, pojawili się funkcjonariusze CBŚP. Mężczyzna był "totalnie" zaskoczony. Miał przy sobie kilogram marihuany.

Podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono kolejne 16 kg marihuany, prawie 3,5 tys. tabletek extasy i kilkugramowe próbki różnych narkotyków. Ustalono, że były to swoiste testery. Jeżeli klient był zadowolony z próbki, mógł zamówić większą ilość narkotyków.

Zabezpieczono 10 tys. zł, które znaleziono przy zatrzymanym. Prokuratura przedstawiła Sebastianowi J. zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków i handlem nimi. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i CBŚP nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

pp/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBŚP rozbiło grupę podejrzaną o wprowadzenie na rynek 1,5 t narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 07:14
Funkcjonariusze z CBŚP we współpracy z antyterrorystami zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych m.in. o wprowadzenie na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Grupa działała na terenie Mazowsza od 2007 r.
rozwiń zwiń