Wysoki rangą oficer policji zatrzymany w Rzeszowie przez ABW

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 16:30
Pod zarzutem nadużycia uprawnień, w ręce ABW trafił Wojciech L. – zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/shutterstock.com

Zatrzymanie związane jest ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w działalności Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie i poprzedników prawnych tego biura. Jak podała w komunikacie Prokuratura Krajowa przedstawiony podejrzanemu zarzut dotyczy okresu, kiedy był on funkcjonariuszem tej komórki organizacyjnej policji.

"Ściśle tajne"

Wojciech L. usłyszał zarzuty, ale także został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Z uwagi na dobro postępowania, jak również fakt, iż treść zarzutu objęta jest klauzulą "ściśle tajne", prokuratura nie udziela żadnych dodatkowych informacji.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy zł oraz zawieszenie w czynnościach funkcjonariusza policji.

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące m.in. nieprawidłowości w działalności Zarządu w Rzeszowie CBŚP.

Handel ludźmi i prostytucja

Postępowanie dotyczy korupcji oraz przestępstw związanych z handlem ludźmi i czerpaniem korzyści z prostytucji. Według mediów chodzi o proceder sprowadzania prostytutek do jednego z hoteli i czerpania z tego korzyści oraz zaniechania przez CBŚP działania w tej sprawie.

Z ustaleń śledczych wynika, że co najmniej 250 kobiet mogło zostać pokrzywdzonych przez gang handlarzy ludźmi, który działał od listopada 2004 r. do 2017 r. na terenie Polski i Ukrainy.

Pokrzywdzone kobiety były głównie narodowości ukraińskiej, ale także polskiej, białoruskiej i rosyjskiej. Dotychczas zarzuty w tej sprawie usłyszało 15 osób, z których trzynaście zostało tymczasowo aresztowanych. Wśród podejrzanych jest czterech funkcjonariuszy policji.

zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podkarpacie: 22-latek podejrzany o zamordowanie swoich rodziców

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 11:55
- W czwartek po południu dyżurny policji z Brzozowa, na prośbę pogotowia ratunkowego, skierował patrol, który miał udzielić asysty ratownikom medycznym. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego zachowania mieszkańca Witryłowa - poinformowała Marta Tabasz-Rygiel z komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie.
rozwiń zwiń