Były szef delegatury UOP w Rzeszowie aresztowany

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 09:34
Janusz W. miał od wielu lat powołując się na wpływy między innymi w instytucjach państwowych i samorządowych, załatwiać tam sprawy za łapówki – poinformował Temistokles Brodowski z CBA.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne, a sąd aresztował na trzy miesiące.

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali go wraz z innym b. oficerem służb specjalnych Maciejem D., który pracował w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i CBA, w 2007 r. został zwolniony ze służby, zatrzymany i skazany prawomocnym wyrokiem. Teraz ponownie usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe.

Sprawę wspólnie z CBA prowadzi śląski wydział zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach – podał Brodowski. Nie chciał udzielać dodatkowych informacji, odsyłając do prokuratury.

zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wysoki rangą oficer policji zatrzymany w Rzeszowie przez ABW

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 16:30
Pod zarzutem nadużycia uprawnień, w ręce ABW trafił Wojciech L. – zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
rozwiń zwiń