Były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie z uchylonym immunitetem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 14:49
Decyzję o uchyleniu nietykalności podjął Sąd Apelacyjny w Łodzi. Sąd nie zgodził sie jednak na zatrzymanie i ewentualne aresztowanie Krzysztofa S. 
Audio
  • Rzecznik Sądu Apelacyjnego w Łodzi, sędzia Piotr Feliniak/IAR
Gmach Sądu Apelacyjnego w Łodzi
Gmach Sądu Apelacyjnego w Łodzi Foto: lodz.sa.gov.pl

Z takimi wnioskami wystąpiła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Decyzja Sądu Dyscyplinarnego przy łódzkim SA zapadła na posiedzeniu niejawnym.

Jak wyjaśnił rzecznik Sądu Apelacyjnego w Łodzi sędzia Piotr Feliniak, poniedziałkowa decyzja tego sądu oznacza, że Prokuratura Regionalna w Rzeszowie, która prowadzi śledztwo dotyczące korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie może byłemu prezesowi tego sądu postawić zarzuty.

Brak zgody na zatrzymanie i ewentualne aresztowanie sędziego oznacza, że Sąd Apelacyjny w Łodzi uznał, że można czynności procesowe przeprowadzić bez zatrzymywania sędziego.

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie chce postawić byłemu prezesowi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjęcia korzyści majątkowej dużej wartości i przekroczenia w związku z tym uprawnień związanych z pełnioną przez siebie funkcją, a także uczestniczenia w tzw. praniu brudnych pieniędzy.

Według śledczych, grupa działała co najmniej od stycznia 2013 roku do listopada 2016 roku w Krakowie oraz w innych miejscowościach.

W związku z tą sprawą zarzuty usłyszało dotychczas dziewięć osób, w tym m.in. dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa SA w Krakowie Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B.

Wszyscy przebywają w aresztach.

zi 

Zobacz więcej na temat: POLSKA sąd Kraków
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak