Jest wniosek o areszt i ekstradycję podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 15:51
- Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało prokuratorowi generalnemu Federacji Rosyjskiej wniosek w aresztowanie i ekstradycję podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. – potwierdził w poniedziałek p.o. rzecznik prasowy resortu Michał Woś.
Ministerstwo Sprawiedliwości
Ministerstwo SprawiedliwościFoto: Lukas Plewnia/Wikimedia Commons/CC

- Piętnastego marca minister przekazał prokuratorowi generalnemu Jurijowi Czajce wniosek prokuratora okręgowego w Łodzi - powiedział Woś. Wniosek, przekazany na podstawie europejskiej konwencji o ekstradycji, dotyczy tymczasowego aresztowania i ekstradycji Krzysztofa P. Informację o wystąpieniu w tej sprawie do Rosji, gdzie obecnie mieszka podejrzany, podało w poniedziałek radio Zet.

Michał Woś Piętnastego marca minister przekazał prokuratorowi generalnemu Jurijowi Czajce wniosek prokuratora okręgowego w Łodzi

Śledztwo w sprawie rzekomego zabójstwa i zgwałcenia dziewczynki w wieku poniżej 15. roku życia, do jakiego mogło dojść w 2008 roku, wszczęła łódzka prokuratura okręgowa. Jak mówił wtedy jej rzecznik - to efekt publikacji, jaka pojawiła się na ten temat w telewizji Polsat News. Według stacji Krzysztof P. pseud. "Piotr", korespondując w sieci z innymi pedofilami przez lata miał opisywać rzekome porwania, gwałty i zabójstwa kilkuletnich dziewczynek, które sobie przypisywał.

Zabójstwo z 2008 roku

Kilka lat temu łódzka prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty posiadania pornografii dziecięcej i z udziałem zwierząt. Do dziś nie został on zatrzymany; jest poszukiwany listem gończym. Ze względu na niemożność ustalenia jego miejsca pobytu, postępowanie wówczas zwieszono - na początku stycznia tego roku podjęto je ponownie.

TVP Info

Aby sprawdzić nowe informacje, łódzka prokuratura uznała za konieczne wszczęcie nowego śledztwa w sprawie zabójstwa w związku ze zgwałceniem małoletniej, do jakiego mogło dojść w 2008 r.

Jak podawał Polsat News, Krzysztof P. w latach 2005-2009 opisywał w sieci przerażające czyny, których miałby się dopuścić wobec małych dziewczynek. Według telewizji mężczyzna obecnie mieszka w Rosji, zajmuje wysokie stanowisko, pracuje dla dużej rosyjskiej firmy budowlanej i jest dobrze sytuowany. Ma podróżować po Europie służbowo, a w latach, których dotyczy śledztwo, bywał w Polsce. Według informacji telewizji ma nową rosyjską rodzinę, występuje w rosyjskich mediach, a w intrenecie wypowiada się jako ekspert w dziedzinie budownictwa. Jak podało Radio Zet, Krzysztof P. od lat mieszka w Sankt Petersburgu.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wampir z Bytowa" trafił na obserwację do ośrodka psychiatrii w Gostyninie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 13:52
Leszek P., nazywany "wampirem z Bytowa", który w grudniu kończy wyrok pozbawienia wolności za zabójstwo i gwałt, trafił z aresztu w Starogardzie Gdańskim na dodatkową obserwację w ośrodku w Gostyninie.
rozwiń zwiń