Ukraina: ciężkie walki w okolicach Mariupola

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 20:56
Dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło, a co najmniej ośmiu zostało rannych w wyniku ciężkich walk w okolicach miejscowości Wodiane, na północny wschód od Mariupola, nad Morzem Azowskim – podał w poniedziałek sztab armii w Kijowie.
Wojska ukraińskie na wschodzie Ukrainy. Zdjęcie ilustracyjne
Wojska ukraińskie na wschodzie Ukrainy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: mil.gov.ua

Ukraińskie siły rządowe, które walczą z prorosyjskimi separatystami w Donbasie, zostały tam ostrzelane przez przeciwnika z wyrzutni rakietowych Grad. Do ostrzału doszło w godzinach porannych, po starciu z grupą dywersyjną separatystów.

"W wyniku starcia rosyjscy okupanci użyli ciężkiego uzbrojenia: wyrzutni Grad i artylerii o kalibrze 152 i 122 mm" – ogłosiła armia w komunikacie. Zgodnie z mińskimi porozumieniami dotyczącymi Donbasu ciężkie uzbrojenie powinno być wycofane poza linię walk.

Associated Press/x-news

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy Andrij Łysenko poinformował w poniedziałek, że od początku konfliktu ze wspieranymi przez Kreml separatystami w Donbasie zginęło 2629 ukraińskich żołnierzy. Rannych zostało ponad 9,4 tys.

Walki na wschodzie Ukrainy trwają od wiosny 2014 roku. W ich wyniku śmierć poniosło ogółem ok. 10 tysięcy ludzi.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

OBWE przedłuża o rok misję na wschodzie Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 14:37
Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) ogłosiła w czwartek, że przedłuża swą misję na wschodzie Ukrainy o kolejny rok. OBWE nadzoruje wypełnianie porozumień mińskich w sprawie m.in. rozejmu w Donbasie.
rozwiń zwiń