X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PO krytykuje premier ws. Deklaracji Rzymskiej. Arkadiusz Mularczyk: potrzebne są reformy, a nie pudrowanie choroby

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 14:47
PO domaga się od rządu sejmowej debaty przed unijnym szczytem w stolicy Włoch. Jednocześniej politycy największej partii opozycyjnej krytykują słowa premier o nieprzyjęciu Deklaracji Rzymskiej, jeśli nie uwzględni ona postulatów Polski. - Platforma próbuje wymusić standardy, których sama wcześniej nie stosowała - mówi portalowi PolskieRadio.pl poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. 
Rafał Trzaskowski mówi, że w sprawie imigrantów Polska będzie zachowywać się solidarnie
Rafał Trzaskowski mówi, że w sprawie imigrantów Polska będzie zachowywać się solidarnieFoto: PAP/Paweł Supernak

- W każdym normalnym kraju, przed tak ważnymi decyzjami musi odbywać się debata. To nie jest demokratyczny kraj, w którym premier bez kontroli parlamentu opowiada europejskiej opinii publicznej słowa, jakie dziś usłyszeliśmy. Domagamy się zwiększenia roli parlamentu polskiego w procesie podejmowania decyzji, prawa opozycji do tego, żeby premier wysłuchała naszej opinii i prawa obywateli, żeby przed parlamentem zdała relacje z efektu swojej polityki i planów rządu PiS - mówił portalowi PolskieRadio.pl poseł PO Sławomir Nitras. Krytyka Platformy Obywatelskiej dotyczy również języka jakim posługuje się rząd przed unijnym szczytem w Rzymie. W czwartek w TVN24 premier Beata Szydło powiedziała, które kwestie powinny zdaniem polskich władz znaleźć się w deklaracji poświęconej przyszłości UE.

- Jedność Unii Europejskiej, obrona ścisłej współpracy z NATO, wzmocnienie roli parlamentów narodowych i wreszcie zasady wspólnego rynku, które mają nie dzielić, a łączyć. To są te cztery zasady, które dla Polski są priorytetowe - powiedziała premier. Zdaniem PO, jeśli rząd chce w efektywny sposób bronić polskiej racji stanu, to powinien zająć stanowisko pozytywne.

- Mamy do czynienia z deklaracją świętującą dokonania integracji europejskiej, a dopiero później będę twarde negocjacje na temat przyszłości Europy. W tym momencie, gdzie cała Europa chce świętować, to pani premier straszy szantażem, a PiS proponuje nam uchwałę, w której podkreśla się, że UE ma problemy - komentuje poseł Platformy Rafał Trzaskowski. A jego klubowy kolega dodaje. - Rzeczywiście domagamy się zwiększenia roli parlamentu polskiego w procesie podejmowania decyzji dotyczących polityki europejskiej, prawa opozycji do tego, żeby premier wysłuchała naszej opinii i prawa obywateli, żeby przed Sejmem zdała relacje z efektu jej polityki oraz planów rządu PiS - tłumaczy Nitras.  

W sprawie treści postulatów rządu Platforma Obywatelska jest znacznie mniej krytyczna. - W deklaracji wyszehradzkiej jest kilka sensownych, choć ogólnych punktów. Pozytywnie oceniamy wzmocnienie roli parlamentów narodowych i sprzeciw wobec fragmentacji Unii – mówi portalowi PolskieRadio.pl Rafał Trzaskowski. Ale dodaje, że nie do przyjęcia jest „język szantażu”, którym posługuje się dziś rząd.

PiS odpowiada na zarzuty PO

 Prawo i Sprawiedliwość nie podziela uwag największej partii opozycyjnej. - Żadna debata nie jest potrzebna. Politykę zagraniczną prowadzi rząd, który posiada mandat od parlamentu - odpowiada poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. I dodaje, że w ubiegłych kadencjach Sejmu również nie organizowano podobnych debat. – Platforma próbuje wymusić standardy, których sama wcześniej nie stosowała. Nie przypominam sobie, aby przez ostatnich osiem lat Sikorski lub Tusk organizowali w sejmie debaty przy unijnymi szczytami – mówi poseł PiS.

Polityk rządzącej partii nie zgadza się także z oskarżeniami polityków PO, że rząd chce dziś szantażować Europę, gdy ta chce świętować. - Unia Europejska jest w głębokim kryzysie, o czym świadczą wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie takie jak Brexit czy napływ fali imigrantów. To tylko pokazuje, że potrzebne są reformy, a nie pudrowanie choroby jak chciałaby PO – mówi Mularczyk. I dodaje. - Pudrem nie wyleczy się wszystkich strukturalnych zaniedbań, które powodują że UE jest ciałem niewydolnym. Obecne elity nie mają pomysłu na naprawę UE – uważa poseł PiS.

- z Sejmu, Michał Fabisiak PolskieRadio.pl  

Zobacz więcej na temat: POLSKA polityka rząd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak