X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!" przeszedł ulicami Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 16:37
Zrobieniem wspólnego zdjęcia i koncertem zakończył się w sobotę po godz. 15 na pl. Zamkowym "Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!". - Nie damy wyprowadzić Polski z projektu, który jest gwarancją naszego bezpieczeństwa - mówił na zakończenie b. prezydent Bronisław Komorowski.
Audio
  • "Marsz dla Europy" przeszedł ulicami Warszawy. Relacja Michała Fedusio (IAR)
Uczestnicy Marszu dla Europy pod hasłem: Kocham Cię, Europo w Warszawie
Uczestnicy Marszu dla Europy pod hasłem: "Kocham Cię, Europo!" w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Uczestnicy manifestacji, która rozpoczęła się na pl. na Rozdrożu przeszli ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do placu Zamkowego.

Komorowski na zakończenie podziękował uczestnikom manifestacji za to, że "możemy razem zaznaczyć, że chcemy być w UE, że tam jest nasze polskie miejsce".

- To słowo "razem" gdzieś ma jakieś pokrewieństwo ze słowem unia, takim pięknym polskim słowem unia sięgającym głębi naszej historii - mówił b. prezydent.

Komorowski pozdrowił również manifestujących od uczestników międzynarodowej konferencji „Polska w Unii Europejskiej – 60 lat Traktatów Rzymskich”, zorganizowanej w sobotę przez jego fundację oraz fundację Aleksandra Kwaśniewskiego.

TVN24/x-news

"Wygramy, bo my mamy rację"

- Nie damy odebrać sobie szans unijnych, europejskich. Nie damy wyprowadzić Polski z projektu, który jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, rozwoju i postępu cywilizacyjnego - mówił Komorowski. - Obronimy członkostwo Polski w UE, wygramy, bo my mamy rację - dodał.

Zdaniem reżyserki Agnieszki Holland "Unia Europejska jest kobietą". - Na czym polega bycie kobietą genderowo? Polega na tym, żeby nie udowadniać za wszelką cenę swojej racji, nie traktować oponenta jako wroga tylko się dogadywać i szukać wspólnych rozwiązań. I to jest metoda UE - powiedziała Holland. - Jest metoda Putina, Erdogana, niestety pana Kaczyńskiego też - czyli, żeby nie dogadywać się, nie iść na żadne kompromisy, nie patrzeć na drugiego człowieka jak na bliźniego tylko udowodniać, że tylko ja mam rację".

- Wszyscy możemy znaleźć miejsce w Europie, możemy też przytulić tych ludzi, którzy muszą uciekać z miejsc, gdzie są i nie powinniśmy lżyć naszych sąsiadów tylko dlatego, że są trochę inni i mają inne poglądy - dodała Holland. Podkreśliła, że mówiąc o sąsiadach myśli "o tych, którzy mieszkają w domu obok i tych, którzy mieszkają w państwie obok".

Ryszard Petru: nie dajmy się z Europy wyprowadzić

O powołaniu ruchu obywatelskiego pod hasłem "Polska w Europie" - mówił z kolei lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. PO na 6 maja zapowiedziała kolejną manifestację poparcia dla Unii.

Szef Nowoczesnej apelował, by ruch "Polska w Europie" połączył partie polityczne, organizacje pozarządowe. - Nie dajmy się z Europy wyprowadzić - mówił Petru.

- Jesteśmy w bardzo symbolicznym miejscu, na placu na Rozdrożu. Polska znalazła się na rozdrożu UE, albo będziemy w centrum Europy i ją współtworzyć, będziemy wśród jej liderów, albo z tej Europy wylecimy - powiedział lider Nowoczesnej.

- Łatwo jest UE zohydzić, ale efektem końcowym jest to, co się stało w Wielkiej Brytanii - wychodzenie z UE. Polska, i my Polacy, chcemy być wśród liderów UE, chcemy ją współtworzyć(...). Tylko w UE, którą współtworzymy, na którą się nie obrażamy, nie dąsamy, możemy zbudować silną Polskę - podkreślił.

- Gdyby Polska była w strefie euro żaden PiS, by nas z UE nie mógł wyprowadzić- dodał.

Poseł PO Michał Szczerba przekonywał, że Polska i Europa potrzebują optymizmu. - Europa ma swojego dyrygenta, polskiego dyrygenta - powiedział, nawiązując do przewodnictwa Donalda Tuska w Radzie Europejskiej. - Wszyscy jesteśmy entuzjastycznymi Europejczykami, czujemy się (w Europie) jak w domu - mówił poseł PO. Poinformował też, że kolejna manifestacja poparcia dla UE odbędzie się 6 maja.

Europosłanka PO Róża Thun mówiła, że Polacy kochają Europę i chcą razem dbać o nasz "przepiękny kontynent". - Bądźmy gościnni i solidarni - apelowała.

Podczas manifestacji aktorka Krystyna Janda odczytała przemówienie Donalda Tusk, przygotowane na sobotni szczyt UE w Rzymie. Głos zabrali też przedstawiciele m.in. ruchów sprzeciwiających się reformie edukacji oraz inicjujących ogólnopolski strajk kobiet.

Manifestacje w całej Polsce

Manifestujący przynieśli ze sobą flagi Unii Europejskiej, Polski, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i KOD oraz transparenty: "Polak, Węgier dwa pacanki", "Europe We Love You", "Zapluty karzeł Europy 1:27". Na placu Zamkowym rozwinęli flagę Polski, którą trzymało kilkanaście osób.

Skandowali również: "Kocham Cię Europo", "Polska w Unii nasza sprawa, nie interes Jarosława", "Nie rób nam wstydu, Witoldzie nie rób nam wstydu", "Nie ma wolności bez solidarności".

Na koniec manifestacji odśpiewano, podobnie jak na jej początku, hymn Unii Europejskiej - "Odę do radości" oraz hymn Polski. Uczestnicy manifestacji wysłuchali również koncertu Kuby Sienkiewicza.

Manifestacje poparcia dla Unii Europejskiej pod hasłem "March for Europe" odbywają się w sobotę w wielu miastach państw członkowskich UE. 

mro/ rbk/ mag/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak