Koncert poświęcony Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 16:33
W poniedziałkowy wieczór o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert "Ptaszynowi - Warszawa". Gala poświęcona Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu zorganizowana została w 81. urodziny tego znakomitego muzyka, kompozytora, aranżera i dziennikarza. 
Audio
  • Jak zapowiada dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki, zapowiada się wyjątkowa gala (IAR)
Jan Ptaszyn Wróblewski
Jan Ptaszyn WróblewskiFoto: Archiwum PAP/Marcin Bielecki

W wydarzeniu wezmą udział artyści związani z Janem Ptaszynem Wróblewskim; ci, którzy korzystali z jego dorobku jako kompozytora lub pojawiali się w jego zespołach.

Na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia będzie można usłyszeć i zobaczyć formację Ptaszyn Wróblewski Sextet oraz Ewę Bem, Agnieszkę Wilczyńską, Andrzeja Dąbrowskiego, PawłaTartanusa, Janusza Szroma i Andrzeja Jagodzińskiego. W programie koncertu "Ptaszynowi - Warszawa" znajdą się największe przeboje jego autorstwa oraz kompozycje twórców, o których sam Jan Ptaszyn Wróblewski mówi "moi pierwsi mistrzowie" - Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego, nie zabraknie też kilku światowych standardów w mistrzowskich aranżacjach jubilata.

Jan Ptaszyn Wróblewski liderował między innymi Polish Jazz Quartet, własnemu kwartetowi, Stowarzyszeniu Popierania Prawdziwej Twórczości "Chałturnik", Mainstream, Made in Poland. Występował z Jazz Believers i zespołem Andrzeja Kurylewicza. Komponował też muzykę filmową i piosenki śpiewane przez Ewę Bem, Marylę Rodowicz czy Andrzeja Zauchę. Kierował Studiem Jazzowym Polskiego Radia. Od 1970 roku niestrudzenie propaguje jazz na antenie radiowej Trójki. Organizatorzy koncertu Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Miasto Stołeczne Warszawa podkreślają, że Jan Ptaszyn Wróblewski to twórca, który swoją niezwykłą i niespożytą aktywnością na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski i miasta z którym związany jest od lat - Warszawy.

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Wilczyńska: Młynarski sam zaproponował, że napisze dla mnie piosenki

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 12:00
- Jestem bardzo wdzięczna losowi i Wojciechowi Młynarskiemu, że zechciał i sam zaproponował, że napisze dla mnie teksty do piosenek. Na płytę "Tutaj mieszkam" weszło 11 utworów. Mam jeszcze 3 kompozycje w gotowych aranżacjach w zanadrzu - zdradza wokalistka.
rozwiń zwiń