Feniks dla płyty Polskiego Radia "Dusza w uszach" Michała Kulentego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 14:29
Płyta Polskiego Radia "Dusza w uszach" Michała Kulentego otrzymała nagrodę Feniks w kategorii muzyka chrześcijańska.
Audio
  • Z nagrody dumny jest dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki (IAR)
Dusza w uszach
"Dusza w uszach"Foto: mat. promocyjne

Feniks to wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich mające za cel promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie.

Z nagrody dumny jest dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki. Wskazał, że postawiono na album, który jest wartościowy.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy go wydać jeszcze za życia Michała, którego z nami już nie ma od trzech miesięcy - powiedział Iwicki. Dodał, że jest muzyka, która łączy w sobie piękno i elegancję muzyki klasycznej z ekspresją jazzową.

Michał Kulenty

Michał Kulenty zmarł 3 stycznia 2017 roku. Kompozytor i muzyk zwany był "poetą saksofonu". Grał również na fortepianie, flecie, klarnecie, oboju i wielu instrumentach ludowych.

Twórczość Michała Kulentego jest inspirowana polskim folklorem, a także religią. Sam twórca mówił, że w muzyce interesuje go przede wszystkim strona duchowa.

Jako kompozytor, instrumentalista lub producent uczestniczył w powstaniu kilkudziesięciu płyt. Współpracował z zespołami tworzącymi muzykę chrześcijańską, m.in. z Arką Noego, Deus Meus, Saurelem.

Na zlecenie prymasa Polski, kard. Józefa Glempa napisał muzykę do "Ballady o Świątyni Opatrzności Bożej".

Do ostatniej płyty, wydanej pod koniec ubiegłego roku i zatytułowanej "Dusza w Uszach", Kulenty zaprosił jednego z najlepszych polskich aranżerów Krzysztofa Herdzina, który dyrygował Polską Orkiestrą Radiową.

***

Laureatów Feniksów w 16 kategoriach ogłoszono podczas uroczystego otwarcia 23. Targów Wydawców Katolickich na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zwycięzcy odbiorą nagrody w sobotę, 1 kwietnia, podczas gali w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie.

kk

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Polskie Radio POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak