X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum II Wojny Światowej połączone z Muzeum Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 13:50
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 zostały połączone. Taką decyzję podjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. P.o. dyrektora muzeum został Karol Nawrocki.
Audio
Wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński
Wicepremier, szef MKiDN Piotr GlińskiFoto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC

Wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny uchylił postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który wcześniej nakazał wstrzymać wykonanie zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o połączeniu placówek, zaskarżonego przez Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński wyjaśniał, że Muzeum Westerplatte zostało włączone w struktury Muzeum II Wojny Światowej. Minister Gliński mówił, że połączone muzeum scala potencjały obu placówek. Nadany został nowy statut, w ramach którego dotychczasowe zadania obu instytucji będą realizowane w nowej formule prawnej. Wszyscy dotychczasowi pracownicy obu muzeów będą pracować w połączonym muzeum.

Muzeum pokieruje Karol Nawrocki

Profesor Piotr Gliński powołał na pełniącego obowiązki dyrektora doktora Karola Nawrockiego. Jest on historykiem, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego i pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej. Minister Gliński mówił, że Karol Nawrocki jest także społecznikiem zaangażowanym w działania związane z pamięcią historyczną.

Minister kultury wyjaśniał, że zadaniem dyrektora Nawrockiego będzie stabilizowanie sytuacji wokół Muzeum II Wojny Światowej i wypełnienie koncepcji programowej tej placówki. Minister Gliński dodał, że muzeum powinno opowiadać o wyjątkowości Polskiego udziału w II wojnie światowej oraz ludzkich wyborach w trakcie wojny.

Minister Piotr Gliński zapewnił też, że ewentualne zmiany struktury wystawy stałej Muzeum II Wojny Światowej będzie zależało od decyzji nowej dyrekcji. Zarazem minister kultury tłumaczył, że na Westerplatte może powstać nowe miejsce upamiętniające bohaterską obronę Wojskowej Składnicy Tranzytowej, której obrona we wrześniu 1939 roku stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw niemieckiej agresji. Minister Gliński powiedział, że byłoby dobrze zbudować w tym miejscu skromne muzeum, działające jako oddział.

Muzeum II Wojny Światowej oficjalnie rozpoczęło działalność 23 marca.

Działania zmierzające do połączenia placówek minister kultury rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku wydając rozporządzenie, w myśl którego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, powołane pod koniec 2008 roku, ma zostać połączone z gdańskim Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, powołanym przez resort kultury w grudniu 2015 roku. Resort uzasadniał połączenie placówek względami organizacyjnymi, finansowymi i merytorycznymi.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wicepremier Piotr Gliński ma zielone światło w sprawie połączenia muzeów w Gdańsku. Jest decyzja NSA

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 20:43
Naczelny Sąd Administracyjny uchylił postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który wcześniej nakazał wstrzymać wykonanie zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.
rozwiń zwiń