Korea Północna grozi atakiem nuklearnym na USA

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 21:39
Północnokoreańskie państwowe media ostrzegły Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek oznaki agresji z ich strony zakończą się atakiem nuklearnym na ten kraj. Ostrzeżenie wydano po tym, jak grupa uderzeniowa amerykańskiej marynarki wojennej skierowała się na wody zachodniego Pacyfiku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/Anton Watman

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który zwrócił się do Chin, aby powstrzymały wojenne zapędy Korei Północnej. Donald Trump napisał na Twitterze, że ten kraj "szuka kłopotów" oraz że Stany Zjednoczone "rozwiążą problem Korei Północnej z pomocą albo bez pomocy Chin".

Napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną nasiliły się po tym, jak Waszyngton skierował w okolice Półwyspu Koreańskiego jednostki marynarki wojennej. W odpowiedzi Pjongjang zagroził przeprowadzeniem szóstej próby z bronią atomową.

STORYFUL/x-news

Strona amerykańska planuje nałożenie kolejnych sankcji na Koreę Północną, co zmusić reżim do zaprzestania programu atomowego. Oprócz tego Waszyngton rozważa podjęcie innych kroków, "nie wyłączając kroków militarnych". Jak powiedzieli przedstawiciele amerykańskiej administracji, niedawny atak wojsk amerykańskich w Syrii był także ostrzeżeniem dla władz w Pjongjangu.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MSZ Korei Płn.: odpowiemy na wszelkie działania zbrojne floty USA

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 09:57
Korea Północna jest gotowa stanowczo odpowiedzieć na wszelkie działania zbrojne wynikające z wysłania przez Stany Zjednoczone grupy bojowej marynarki wojennej w rejon Półwyspu Koreańskiego - oświadczyło MSZ w Pjongjangu, cytowane we wtorek przez agencję AP.
rozwiń zwiń