Trwają walki na Ukrainie. W Donbasie zginęło dwóch żołnierzy sił rządowych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 15:23
Dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło, a ośmiu zostało rannych w walkach z prorosyjskimi separatystami w ciągu ostatniej doby w Donbasie – poinformował przedstawiciel Ministerstwa Obrony w Kijowie Andrij Łysenko.
Na wschodzie Ukrainy wciąż toczy się wojna
Na wschodzie Ukrainy wciąż toczy się wojnaFoto: mil.gov.ua/Flickr

Są to największe straty armii Ukrainy od świąt wielkanocnych, na czas których w rejonie konfliktu ogłoszono rozejm. - Ostatniej doby w wyniku działań bojowych zginęło dwóch ukraińskich wojskowych, a ośmiu zostało rannych i odniosło obrażenia. Wśród rannych jest trzech żołnierzy Gwardii Narodowej, pozostali to żołnierze sił zbrojnych – powiedział Łysenko na konferencji prasowej.

Według jego relacji prorosyjscy bojownicy z samozwańczych republik ludowych, donieckiej i ługańskiej, ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich 47 razy. - Sytuacja w strefie operacji antyterrorystycznej uległa zaostrzeniu – informował w piątek w godzinach porannych sztab ukraińskiej armii.

Porozumienie o zawieszeniu broni, mające obowiązywać od 1 kwietnia, zawarła 29 marca w Mińsku na Białorusi grupa kontaktowa ds. konfliktu w Donbasie (Ukraina, Rosja, Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) oraz przedstawiciele prorosyjskich separatystów.

pp/PAP

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Ukraina Rosja wojsko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Media: Rosja i Białoruś wkrótce podpiszą wojskowe dokumenty o odpieraniu dywersji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 14:52
Moskwa i Mińsk szykują się do odpierania ataków dywersantów i nielegalnych formacji zbrojnych - pisze w środę "Niezawisimaja Gazieta", zapowiadając ćwiczenia na Białorusi z udziałem sił specjalnych ministerstwa obrony i innych rosyjskich struktur siłowych. Tymczasem na Białorusi pod Witebskiem trwają ćwiczenia desantowe obu państw, a gdy te się skończą - kolejne zaczną się pod Brześciem.
rozwiń zwiń