Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 16:41
Sejm nie zgodził się w piątek na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej. Posłowie skierowali projekt do dalszych prac w komisjach: ustawodawczej oraz spraw zagranicznych.
Posłowie na sali obrad podczas posiedzenia Sejmu
Posłowie na sali obrad podczas posiedzenia SejmuFoto: PAP/Leszek Szymański

Za wnioskiem o odrzucenie było 184 posłów, przeciw 238, 9 wstrzymało się od głosu.

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu opowiedziały się w czwartek kluby PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz'15.

Projekt skierowano do prac w komisjach: ustawodawczej oraz spraw zagranicznych, o co wnioskowała w imieniu klubu PiS posłanka Małgorzata Gosiewska w trakcie czwartkowej debaty w Sejmie nad projektem.

Wcześniej za wnioskiem prezydium Sejmu o skierowanie projektu do prac w komisji spraw zagranicznych było 150 posłów, 273 przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.

Sejm przeprowadził w czwartek pierwsze czytanie przygotowanego przez MSZ projektu nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej, który przewiduje m.in. wygaśnięcie - po 6 miesiącach od dnia wejścia w życie ustawy - stosunków pracy nawiązanych z członkami służby zagranicznej, chyba, że przed upływem tego terminu zostaną im zaproponowane nowe warunki pracy lub płacy. Stosunek pracy wygaśnie także, jeżeli członek służby zagranicznej nie przyjmie nowych warunków pracy lub płacy. 

koz

Zobacz więcej na temat: Sejm POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dekomunizacja służby zagranicznej. Głosowanie w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 08:58
Dziś ostatni dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie mają między innymi wysłuchać informacji bieżącej na temat restrukturyzacji górnictwa. Wniósł o to klub Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uchwała w rocznicę urodzin Mazowieckiego. Pomyłka posłów PO

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 15:54
Pięciu posłów PO oświadczyło w piątek, że pomylili się podczas głosowania nad uchwałą ws. uczczenia 90. rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Wysłali w tej sprawie pismo do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
rozwiń zwiń