Egzamin gimnazjalny bez zakłóceń. Uczniowie nie będą musieli powtórzyć testu

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 17:00
Egzamin gimnazjalny przebiegł bez zakłóceń. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik mówi, że mimo zgłoszeń w pierwszy dzień o tym, że spadł śnieg i w niektórych miejscowościach nie było prądu wszystkie egzaminy się odbyły. – Nie ma żadnych uczniów, którzy będą musieli przystąpić do egzaminu w czerwcu, bo egzamin nie mógł się odbyć w kwietniu - mówi dyrektor.
Audio
  • Gimnazjaliści napisali egzamin z języka obcego. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Uczniowie klas Gimnazjum nr 38 w Warszawie przed rozpoczęciem egzaminu gimnazjalnego
Uczniowie klas Gimnazjum nr 38 w Warszawie przed rozpoczęciem egzaminu gimnazjalnegoFoto: PAP/Rafał Guz

Egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę testem humanistycznym. W czwartek uczniowie pisali matematykę i przedmioty przyrodnicze, a dziś język obcy nowożytny. Marcin Smolik wyjaśnia, że jak co roku najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził test przyrodniczy. – To jest trudny egzamin, obejmujący cztery przedmioty niełatwe, uznawane za trudne i przez uczniów i przez nauczycieli – mówi dyrektor. Drugi w kolejności pod względem wzbudzanych w uczniach emocji jest test z matematyki. – W tym roku mieliśmy dużo opinii, że nie był taki trudny – mówi Marcin Smolik. W jego ocenie może to być znak, że po kilku latach z nową podstawą programową i egzaminem w nowej formule matematyka zaczyna lepiej funkcjonować.

Czytaj także
egzamin1200.jpg
Zakończył się egzamin gimnazjalny 2017. Dziś uczniowie pisali test z języka obcego (Arkusze CKE i transkrypcja nagrań)

Podejście do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia szkoły. Jego wyniku są brane pod uwagę w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektor CKE podkreśla, że jeżeli komuś zależy na dostaniu się do dobrej szkoły, to wyniki egzaminu są bardzo istne. Z obserwacji CKE wynika, że uczniowie poważnie podchodzą do tego egzaminu. „Jest bardzo niewiele prac, w których uczniowie zdobywają zero punktów, czyli nie rozwiązują żadnego zadania” - zaznacza Marcin Smolik.

Wyniki egzaminu będą znane 16 czerwca.

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak