Kolejny zamach w Rosji, tym razem na oddział FSB. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 17:38
W Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie doszło w piątek po południu czasu lokalnego do zamachu na miejscowy oddział Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), w którym zginęły dwie osoby i 18-letni napastnik.
Chabarowsk: służby zabezpieczają plac przed siedzibą FSB
Chabarowsk: służby zabezpieczają plac przed siedzibą FSBFoto: PAP/RUSSIAN LOOK
Petersburg pogrzeby_EPA.jpg
Zleceniodawca zamachu na metro w Petersburgu zidentyfikowany. Tak twierdzi FSB

Mężczyzna wszedł do recepcji budynku i nie przekraczając bramki kontrolnej zaczął strzelać do znajdujących się na miejscu ludzi. Zabił pracownika FSB i jednego z petentów - obywatela WNP, a drugiego zranił. Został zastrzelony przez ochronę.

Agencja TASS podała, powołując się na FSB, że wcześniej zastrzelił on jeszcze jednego człowieka - instruktora klubu strzeleckiego, skąd ukradł broń myśliwską.

"Podczas działań operacyjno-śledczych wyszło na jaw, że A.W. Koniew, urodzony w 1999 roku w Kraju Chabarowskim, zabił w klubie strzeleckim w Chabarowsku instruktora, a następnie ukradł karabin myśliwski Sajga i dwa pistolety. Potem dokonał napadu na siedzibę FSB” -poinformowała Służba Bezpieczeństwa.


policja rosja 1200.jpg
Rosja: oskarżony o zamach w Petersburgu twierdzi, że "pomagał nieświadomie"

Władze podały, że sprawca należał do ugrupowania neonazistowskiego i był mieszkańcem Chabarowska. W mediach pojawiły się też doniesienia, że wniósł on do budynku FSB urządzenie wybuchowe, lecz nie okazały się one prawdziwe.

dad

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja zamach
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turcy stali za zamachem w Petersburgu? Tak twierdzą rosyjscy śledczy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 19:02
Komitet Śledczy Rosji poinformował  że zamach w petersburskim metrze był finansowany z Turcji przez międzynarodową grupę terrorystyczną. Wg KŚ brat domniemanego organizatora zamachu przekazywał pieniądze od grupy zamachowcowi samobójcy.
rozwiń zwiń