X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Targi Hannover Messe. Beata Szydło: chcemy pochwalić się tym, co w Polsce jest kreatywne, młode, co jest przyszłością

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 16:02
Beata Szydło i Angela Merkel otworzyły w poniedziałek rano polski pawilon na targach technologiczno-przemysłowych w Hanowerze - Hannover Messe. Szefowe polskiego i niemieckiego rządu zainaugurowały polską wystawę na tle dużego dotykowego ekranu w barwach biało-czerwonych. Oficjalnie otworzyły polskie stoisko, przecinając wstęgę na ekranie.
Audio
  • Beata Szydło podkreślała, że Polska promuje się jako gospodarka nowoczesna i innowacyjna (IAR)
Prezes firmy Siemens, premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel
Prezes firmy Siemens, premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel Foto: PAP/EPA/CARSTEN KOALL

Czytaj więcej
emilewicz jadwiga_1200.jpg
"Pokażemy to, co w polskiej gospodarce najlepsze"

Hannover Messe, które w tym roku odbywają się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

- Chcemy zaprezentować Polskę jako kraj aktywnie budujący swą przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwój nowych technologii, głównie w obszarze automatyzacji i cyfryzacji procesów wytwarzania - powiedziała premier Beata Szydło na targach przemysłowych w Hanowerze.

Źr. TVP Info

Beata Szydło podkreślała, że Polska chce "pochwalić się tym, co w Polsce jest kreatywne, młode, co jest przyszłością". - Z zadowoleniem (...) przyjęłam zaproszenie dla Polski na targi hanowerskie w charakterze gościa honorowego kraju partnerskiego. Cieszę się, że będziemy mogli tutaj zaprezentować państwu naszą nowoczesną technologię - to co w Polsce w tej chwili jest bardzo mocno realizowane poprzez program rządowy, który chcemy rozwijać i chcemy, ażeby status Polski jako kraju rozwijającego, nowoczesnego był coraz wyższy - mówiła premier.


Jak dodała, status Polski jako kraju partnerskiego podczas tegorocznej edycji targów w Hanowerze to "wielkie wyróżnienie i świadectwo rosnącej siły polskiej gospodarki - jej konkurencyjności i innowacyjności". "Poprzez naszą obecność na targach chcemy zaprezentować Polskę jako kraj aktywnie budujący swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwój nowych technologii, przede wszystkim w obszarze automatyzacji oraz cyfryzacji procesów wytwarzania" - zaznaczyła Szydło.

Przypomniała, że na targach jest obecnych ponad 200 polskich firm. Według niej, to także jest ważny impuls dla naszego rozwoju, współpracy gospodarczej z Republiką Federalną Niemiec. 

- Jednym z najważniejszych celów mojego rządu jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Chcemy skuteczniej konkurować na globalnym rynku, dlatego przywiązujemy dużą uwagę do wzmocnienia powiązań między przemysłem, biznesem a nauką - powiedziała.

Szefowa rządu dodała, że dzięki kompleksowemu systemowi wspierania przedsiębiorczości i inwestycji Polska stała się "niekwestionowanym liderem pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych".

- Również najbardziej prestiżowe światowe agencje ratingowe plasują Polskę w trójce najbardziej atrakcyjnych lokalizacji inwestycyjnych w Europie - zwróciła uwagę Szydło. 

W prezencie Szydło i Merkel otrzymały broszki w kształcie K-dronu - jedenastościennej bryły wynalezionej przez polskiego wynalazcę Janusza Kapustę, którą stosuje się w architekturze. K-dron to logo polskiej wystawy na targach w Hanowerze.

Następnie szefowe obu rządów obejrzały prezentację polskich urządzeń przemysłowych, m.in. kompaktowej drukarki 3D, robota do nauki kodowania dla dzieci i robota przemysłowego do przetwarzania tworzyw sztucznych. Z jednym z robotów zagrały w kółko i krzyżyk.

Angela Merkel powiedziała natomiast, że dzisiejszy dzień jest bardzo dobry dla współpracy polsko-niemieckiej. Dodała, że duża liczba polsko-niemieckich projektów, pokazanych na targach, pozwala mieć nadzieję, iż współpraca gospodarcza będzie kontynuowana z udziałem uniwersytetów z obu państw.

Targi potrwają do 28 kwietnia. Organizatorzy szacują, że w ubiegłym roku odwiedziło je około 200 tysięcy osób, w tym 70 tysięcy gości z zagranicy. W tym roku w Hanowerze prezentuje się około 200 polskich firm. Do inwestycji na swoim terenie zachęcają także województwa czy specjalne strefy ekonomiczne.

200 polskich firm

W niedzielę, premier Beata Szydło podczas oficjalnego otwarcia zapraszała gości do odwiedzania polskiego stanowiska na targach Hannover Messe.

Beata Szydło mówiła, że zwiedzający będą mogli zapoznać się z osiągnięciami polskich firm. Dodała też, że częścią polskiej reprezentacji na targach są tak zwane startupy, czyli młode technologiczne firmy.

Źr. youtube

W Hanowerze obok szefowej rządu są też wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

W tym roku w Hanowerze prezentuje się około 200 polskich firm. Do inwestycji na swoim terenie zachęcają także województwa czy specjalne strefy ekonomiczne. Otwarcie polskiego stanowiska zaplanowano na godzinę 9.00.

"Zaufaj jakości i przekraczaj granice"

Ponad dwuminutowy spot przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Agencję Rozwoju Przemysłu ma podczas rozpoczynających się targów przemysłowych w Hanowerze przybliżać polskie sukcesy w zakresie nowych technologii. Prezentuje on osiem firm, wykorzystujących m.in. energię odnawialną.

Spot rozpoczyna scena na Politechnice Warszawskiej, pokazująca studentów dyskutujących o nowych technologiach. Jak podkreślają autorzy materiału to nie przypadek - bo właśnie kształcenie specjalistów, badania, otwartość na nowe dziedziny - czyli kapitał ludzki jest podstawą każdej innowacji.

Następnie zaprezentowano różne sektory polskiej gospodarki. Na poszczególnych ujęciach przedstawiono i krótko opisano produkty, wyróżniające je cechy, ich zastosowanie, jak i producentów. 

Na filmie można m.in. zobaczyć detektory podczerwieni Vigo System wykorzystywane w medycynie, technice wojskowej i pracach badawczych, a także systemy informatyczne i inżynierskie tworzone przez Transition Technologies. Zaprezentowano też kask i okulary wirtualnej rzeczywistości, podkreślając, że uchwycone przez nie obrazy można drukować w 3D. W tej części materiału prezentowana jest firma Zortrax, producent systemu do druku 3D.

Źr. TVP Info

Spot ma przedstawiać rozwój oparty na nowoczesnych technologiach, z wykorzystaniem m.in. energii odnawialnej. Duża jego część poświęcona jest m.in. polskim pojazdom elektrycznym i panelom fotowoltaicznym stosowanym do ocieplania budynków.

W materiale można zobaczyć autobusy firmy Solaris, w tym uznany za najlepszy autobus miejski 2017 r. Solaris Urbino 12 electric. Pokazane zostały też dwa ciągniki Ursusa - m.in. największy model; oraz pojazdy elektryczne Melex.

Autorzy materiału prezentują także firmę ML System specjalizującą się w panelach fotowoltaicznych, które dzięki wykorzystaniu energii słonecznej ocieplają budynki.

"Zaufaj jakości i przekraczaj granice. Smart means Poland" - spot kończą ujęcia panoramy PKN Orlen – jak podkreślają autorzy materiału - lidera wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polskie Radio jest patronem medialnym polskiej obecności na targach Hannover Messe.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruszyły "Hannover Messe" - największe targi przemysłowe w Europie. Polska współgospodarzem wystawy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 22:41
Targi Hannover Messe oficjalnie zainaugurowane. Kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Beata Szydło otworzyły tę jedną z najważniejszych na świecie imprez technologiczno-przemysłowych.
rozwiń zwiń