Wypadek na A2 pod Łodzią: autobus zsunął się z nasypu do rowu. Rannych zostało ponad 20 obywateli Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 12:46
Ruch na autostradzie A2 w kierunku Warszawy w okolicach miejscowości Zawady (woj. łódzkie) został wznowiony - poinformowała PAP dyżurna ruchu PID. Trasa w tym miejscu była zablokowana po wypadku autokaru, w którym we wtorek rano rannych zostało ponad 20 obywateli Białorusi.
Zdjęcie z miejsca wypadku
Zdjęcie z miejsca wypadkuFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Autostrada A2 w kierunku Warszawy pomiędzy węzłami Łódź Północ – Łowicz ponownie została otwarta we wtorek przed godz. 12. Ruch na niej był wstrzymany przez ponad dwie godziny, na czas wyciągania autokaru z rowu i sprzątania jezdni. Samochody jadące w stronę stolicy były kierowane objazdami. Przejezdna była trasa w kierunku Poznania.

Edyta Charążka z Punktu Informacji Drogowej (PID) powiedziała, że udrożniono oba pasy ruchu oraz otwarto ponownie łącznice Gdańsk – Warszawa oraz Katowice – Warszawa.

Do wypadku doszło we wtorek wcześnie rano na 377 km autostrady A2 w okolicach miejscowości Zawady w powiecie brzezińskim. Jak wynika z ustaleń policji autokar wiozący 43 obywateli Białorusi z wycieczki w Pradze zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu i przewrócił na bok.

Wielu poszkodowanych w wypadku

Łącznie w wyniku zdarzenia rannych zostało ponad 20 osób. Jak poinformował PAP kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi 18 poszkodowanych bezpośrednio z miejsca wypadku trafiło do szpitali na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego. Jedna osoba z najcięższymi obrażeniami została zaś przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

"Trzy osoby są w cięższym stanie, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pięciu kolejnych uczestników wypadku poczuło się gorzej po jakimś czasie i one też zostały hospitalizowane. Pozostali zostali przewiezieni do OSP w Lubowidzy, gdzie czekają na autobus zastępczy, który ma ich zawieźć do kraju. Pojadą nim także lżej poszkodowani" – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

Kom. Kolasa poinformował o przeprowadzeniu przez policjantów na miejscu szczegółowych oględzin, przesłuchaniu świadków zdarzenia i gromadzeniu całość materiału procesowego, który ma odtworzyć przebieg zdarzenia.

Według policji prowadzący autokar 49-letni kierowca był trzeźwy.

dad

Zobacz więcej na temat: POLSKA łódzkie autostrada a2
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwumiesięczny chłopiec z krwiakiem i pękniętą czaszką. Areszt dla matki i jej konkubenta

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 11:47
Łódzki sąd aresztował w poniedziałek na trzy miesiące 26-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę podejrzanych o usiłowanie zabójstwa dwumiesięcznego chłopca, u którego stwierdzono m.in. złamania kości czaszki. Kobieta jest matką dziecka.
rozwiń zwiń