Wybory we Francji. Macron żąda sankcji wobec Polski ws. Whirlpoola

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 06:54
Emmanuel Macron, kandydat ubiegający się o fotel prezydenta Francja w drugiej turze wyborów 7 maja zaostrza ton wobec Polski w sprawie firmy Whirlpool. W przyszłym roku zakłady mają być przeniesione z Amiens w Pikardii do Łodzi.
Audio
  • W wywiadzie Macron zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to sprawa Whirlpoolu i sankcji wobec Polski będzie rozpatrzona w ciągu 3 miesięcy. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Emmanuel Macron
Emmanuel Macron Foto: PAP/EPA/MARTIN BUREAU/POOL MAXPPP OUT

W wywiadzie dla wychodzącej w północnej Francji gazety "Voix du Nord" Emmanuel Macron potwierdził, że jest zwolennikiem sankcji ze strony Unii Europejskiej wobec Polski. Dodał, że nie chce aby Europa rozwijała się według obecnej linii politycznej.

Domaga się od niej większej solidarności, w tym także harmonizacji podatkowej i prawa dotyczącego spraw socjalnych w skali całej Unii. Jego zdaniem, nie można zaakceptować sytuacji, w której państwo członkowskie, które wykorzystują istniejące różnice socjalne naruszając tym samym principia na jakich oparta jest Unia.

Emmanuel Macron stwierdził, że jeśli zostanie wybrany prezydentem Francji, to sprawa Whirlpoolu i sankcji wobec Polski będzie w ciągu trzech miesięcy musi być rozpatrzona. Wyjaśnił, że będą brane pod uwagę kwestie dotyczące praw, ale i przestrzegania wartości, którymi kieruje się Unia Europejska.

Emmanuel Macron odwołał się do artykułu siódmego Traktatu Europejskiego, który przewiduje odebranie głosu państwu w przypadku ustawicznego naruszania przez nie prawa.

dcz

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
mr_Ty2017-04-28 08:23 Zgłoś
czyli wszystko jest cacy jak dlugo wszystko idzie po ich mysli, kiedy tylko jakas firma zdecyduje sie skorzystac ze swobodnego przeplywu ludzi towarow i uslug lub kiedy wybiora 'niewlasciwa' wladze to dowalimy im sankcje... smiech na sali... miejmy nadzieje ze Marine Le Pen przywroci ich do pionu
piotem552017-04-28 07:06 Zgłoś
Największy wyrazem solidarności są sankcje wobec Polski... bądźcie pozdrowieni na odcinku towarzyszu Macron.
Zobacz także

Czytaj także

Francja: demonstracje młodzieży przeciwko Le Pen i Macronowi. Doszło do starć z policją

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 20:46
Młodzi ludzie o lewicowych poglądach demonstrowali w Paryżu przeciwko kandydatom w w drugiej turze wyborów prezydenckich - Marine Le Pen i Emmanuelowi Macronowi. Doszło do zamieszek. Podobne manifestacje odbyły się w miastach uniwersyteckich - Rouen, Nantes i Tuluzie.
rozwiń zwiń