Facebook będzie walczył z kontrowersyjnymi materiałami

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 07:01
O 2/3 ma się zwiększyć liczba pracowników firmy Facebook przeciwdziałających mowie nienawiści, internetowemu molestowaniu dzieci i autoagresji pokazywanej na portalu. Zamiar zatrudnienia 3 tysięcy ludzi ogłosił na swym facebookowym profilu szef firmy, Mark Zuckerberg.
Audio
  • Facebook ma walczyć z kontrowersyjnymi materiałami. Relacja Rafała Motriuka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sitthiphong/shutterstock.com

Jego zdaniem, "ludzie wyrządzają sobie lub innym krzywdę i pokazują to na żywo na portalu, a to jest wstrząsające". W ostatnim okresie na Facebooku można było obejrzeć transmisje z morderstw lub samobójstw. Mark Zuckerberg dodał, że zależy mu na bezpiecznej społeczności i że teraz łatwiej będzie zgłaszać kontrowersyjne filmy wideo.

Wcześniej jednak, profesor prawa Daphne Keller z Uniwersytetu Stanforda powiedziała radiu NPR, że internauci mają bardzo różny stosunek do tych kontrowersji. - Raz narzekają, że Facebook czegoś nie zdjął, a raz denerwują się, że coś zablokował, a nie powinien - dodała profesor Keller.

Według Marka Zuckerberga, nowi pracownicy mają złagodzić te huśtawki nastrojów wobec zbyt restrykcyjnego lub zbyt pobłażliwego stosowania przepisów.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Facebook testuje. Wkrótce pojawią się reakcje i opcja ''NIE LUBIĘ''

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 16:00
Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych testuje właśnie, czy jego użytkownicy będą chcieli skorzystać z nowego przycisku ''NIE LUBIĘ'' oraz z możliwości dodawania reakcji do pojedynczych wiadomości w konwersacjach w Messengerze.
rozwiń zwiń