Mogli wprowadzić na rynek narkotyki o wartości 4 mln zł. Kolejny gang rozbity

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 10:52
Warszawska policja zatrzymała 12 osób podejrzanych m.in. o handel narkotykami. Gang mógł wprowadzić do obrotu 63 kg różnych narkotyków o wartości ponad 4 mln złotych - podała we wtorek Komenda Stołeczna Policji.
Audio
  • Ewa Szymańska-Sitkiewicz ze stołecznej policji o sprawie (IAR)
Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że w latach 20122014 członkowie rozbitej grupy mogli wprowadzić na rynek nawet 63 kg różnego rodzaju narkotyków
Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że w latach 2012–2014 członkowie rozbitej grupy mogli wprowadzić na rynek nawet 63 kg różnego rodzaju narkotykówFoto: policja.pl

Funkcjonariusze z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP od ponad roku pracowali nad sprawą grupy mogącej zajmować się handlem znacznymi ilościami środków odurzających na terenie Warszawy.

Do zatrzymań doszło w kilkunastu mieszkaniach na terenie Pragi Północ.

- Zatrzymani są podejrzani o złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wiele z tych osób jest dobrze znanych funkcjonariuszom, w przeszłości byli notowani w sprawach dotyczących narkotyków, pobić, rozbojów czy uszkodzeń ciała - powiedział rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek.

Jak poinformował, śledczy z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga przedstawili 12 osobom zarzuty dotyczących udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. 10 z nich jest podejrzanych o to, że uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu. Ponadto dwie osoby usłyszały zarzut nielegalnego posiadania narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że w latach 2012-2014 członkowie rozbitej grupy mogli wprowadzić na rynek nawet 63 kg różnego rodzaju narkotyków tj.: marihuany, heroiny, amfetaminy, kokainy oraz ponad 10 tys. tabletek ekstazy, o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 4 mln złotych.

Jak podała policja, na podstawie zgromadzonych dowodów sąd aresztował 10 osób, a prokurator objął dozorem policyjnym dwie osoby, które dodatkowo mają zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Źródło: policja.pl

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja CBŚP: płynna amfetamina w butelkach do herbaty

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 13:17
Płynną amfetaminę w butelkach do napoju herbacianego - ice tea znaleźli policjanci CBŚP w podwarszawskich Markach. Diler kupił narkotyk w laboratorium amfetaminy w powiecie działdowskim.
rozwiń zwiń