X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe odkrycia IPN na "Łączce" na Wojskowych Powązkach w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 20:32
Nowe odkrycia Instytutu Pamięci Narodowej podczas poszukiwań ofiar terroru komunistycznego na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Oprócz ujawnionych kolejnych szczątków, zespół wiceszefa IPN profesora Krzysztofa Szwagrzyka odnalazł medalik, który prawdopodobnie należał do jednej z ofiar komunistów.
Kwatera na Łączce, Cmentarz Wojskowy na Powązkach
Kwatera na Łączce, Cmentarz Wojskowy na PowązkachFoto: PAP/Dariusz Radzimierski

Po tym, jak w zeszłym tygodniu ekipa pracująca na tzw. "Łączce" odkryła kilkanaście ludzkich szkieletów a także zbiorowy grób, w ostatnich dniach specjaliści natrafili na kolejne szczątki - mówi IAR Anna Szeląg, wicedyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. W jednej z trzech jam grobowych były zwłoki dwóch osób, częściowo uszkodzone, ale dobrze zachowane

Czytaj więcej
10aeffb9-5587-4558-a57b-13a2234e753c.jpg
Na "Łączce" odnaleziono kolejne groby. IPN: to więźniowie straceni na Rakowieckiej

Obecnie przy użyciu sprzętu ciężkiego rozbierane są kwatery z lat 80., które przez wiele lat przykrywały doły, w których w latach 40. i 50. potajemnie grzebano członków podziemia niepodległościowego. Jednocześnie każdy skrawek ziemi jest przesiewany przez wchodzących w skład zespołu wolontariuszy.

Odnalezienie medalika

To właśnie podczas takich czynności odkryto medalik - dodaje Anna Szeląg. Na jednej stronie jest Matka Boska z dwoma różańcami, na drugiej - święty Dominik. IPN apeluje o zgłaszanie się tych, którzy wiedzą z jakiego regionu kraju taki medalik mógłby pochodzić.

Po odnalezieniu medalika zaczęto spekulować, że należy on do pułkownika Łukasza Cieplińskiego "Pługa", który powiedział współwięźniowi, że w chwili egzekucji będzie trzymał w ustach medalik i po tym będzie można odnaleźć jego zwłoki. Anna Szeląg zaznacza jednak, że to przedwczesne teorie. Tym bardziej, że medalik nie był przy odnalezionych szczątkach.

Jednocześnie Biuro Poszukiwań i Identyfikacji informuje, że krewni ofiar terroru komunistycznego do końca czerwca mogą przyjść do bazy medycznej IPN na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach w celu oddania materiału biologicznego.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak