Łódź: 2-latek wypadł przez okno. Zarzuty dla matki chłopca

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 09:51
35-latka w chwili wypadku miała prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło do szpitala.
Audio
  • Rzecznik prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania o zarzutach dla 35-latki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wawritto/shutterstock.com

Łódzka prokuratura - jak poinformował jej rzecznik Krzysztof Kopania - postawiła w środę 35-letniej kobiecie zarzut narażenia trójki dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz doprowadzenia do powstania u jednego z nich obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Dwuletni chłopiec wypadł przez okno z czwartego piętra bloku na terenie dzielnicy Łódź-Bałuty. 

Jak wynika z ustaleń śledczych i policji, 35-latka zajmowała się tego dnia trójką swoich dzieci. Najstarsze, 7-letnia córka, znajdowało się na zewnątrz budynku. To dziewczynka była świadkiem, jak jej brat wypada przez okno. W mieszkaniu w tym czasie znajdowała się kobieta i jej trzecie dziecko - 5-letni syn.

2-latek trafił do szpitala. Doznał złamania nogi i obrażeń wewnętrznych, zwłaszcza klatki piersiowej. Jego stan lekarze określają jako średnio ciężki.

Gdy policjanci pojawili się w mieszkaniu, kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w jej organizmie określono na poziomie ok. 1,3 promila. Ojciec dzieci był w pracy. Gdy wrócił do domu, okazało się, że także on jest nietrzeźwy, a stężenie alkoholu w jego organizmie wyniosło 2,5 promila.

W sprawie trwają przesłuchania świadków. Rodzina pozostawała pod dozorem kuratora, w związku z ograniczeniem władzy rodzicielskiej w stosunku do dwojga starszych dzieci.

Jak wskazał prok. Kopania, jednoznaczna ocena skutków zdrowotnych wypadku możliwa będzie w późniejszym czasie - musi minąć siedem dni, by powołany w sprawie biegły mógł stwierdzić, czy dziecko doznało obrażeń, które naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej siedmiu dni.

kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak