Wskoczył do rzeki ratować tonącą. Służby wznawiają poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 12:22
Na Odrze w Brzegu wznowiono poszukiwania 22-letniego Damiana, który w sobotę wskoczył do rzeki, by ratować 17-latkę. Do akcji oprócz strażaków, policji i WOPR włączył się jasnowidz wynajęty przez rodzinę zaginionego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/shutterstoc.com

Do zdarzenia doszło nad ranem w sobotę 13 maja. Według ustaleń policji 17-latka wpadła przypadkiem do Odry, kiedy próbowała podnieść telefon. Dziewczynę porwał nurt rzeki. Na jej ratunek ruszył 22-letni Damian. Dziewczynę znaleźli wezwani na pomoc policjanci. Wyziębiona trzymała się przybrzeżnych krzaków i nie potrafiła samodzielnie wyjść na brzeg. Natychmiast przewieziono ją do szpitala.

Do tej pory nie znaleziono mężczyzny, który chciał ją ratować. We wznowionych poszukiwaniach oprócz policjantów z kilku miast województwa uczestniczą ratownicy wyposażeni w sprzęt do nurkowania oraz dwa zespoły ze specjalnie szkolonymi psami. Ratownicy sprawdzają także teren wskazany przez jasnowidza.

- Silny nurt, zamulenie dna i konieczność uzupełniania butli z tlenem utrudniają akcję. Równolegle do badania rzeki przeczesujemy jej brzegi. Sprawdzamy każdy ślad. Dopóki nie znajdziemy ciała jest nadzieja, że poszukiwany żyje - powiedziała oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Brzegu Patrycja Koszuba.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Odrze trwają poszukiwania młodego mężczyzny. W rzece była też nastolatka

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 11:13
Policja i straż pożarna poszukują 21-letniego mężczyzny, który wskoczył do Odry - poinformowała Patrycja Kaszuba z komendy powiatowej policji w Brzegu.
rozwiń zwiń